Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas aktualitātes

Otrdienas rītā, kad pulksten 07:05 no Rīgas satraptautiskās lidostas ceļā devās kārtējais reiss uz Briseli, nevienam pat prātā neienāca, ka šis nebūs parasts reiss, bet tiks novirzīts uz Ljēžas lidostu.

Jau ziņots, ka pa diviem sprādzieniem nogranda Briseles lielākajā, Zaventemas starptautiskajā lidostā un Briseles metro stacijā, kas atrodas netālu no Briselē izvietotajām Eiropas Savienības institūcijām, un terora aktos dzīvību zaudējis vismaz 21 cilvēks un vēl 35 ievainoti. Pieļauts, ka uzbrukumus izdarījuši teroristi – pašnāvnieki. Lidosta un metro ir pārtraucis darbu. Drošības dienesti ieteikuši Eiropas Komisijas darbiniekiem palikt ēkā.

Latvijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Raimonds Jansons Latvijas Radio informēja, ka “airBaltic” no Briseles uz Ljēžas lidostu novirzītā reisa lidmašīna pirms pusdienas laika ir nonākusi galamērķī un pasažieri ar autobusiem nogādāti Briselē.

Jansons atkārtoti norādīja, ka Latvijas Ārlietu ministrijai pagaidām nav ziņu, ka Briseles lidostā notikušajā sprādzienā būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie. Jansons pastāstīja, ka Latvijas Konsulārais dienests aktīvi strādā pie situācijas apzināšanas.

Ārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs apliecinājis, ka Ārlietu ministrijai pagaidām nav ziņu, ka Briseles lidostā notikušajā sprādzienā būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie.

Sākot otrdienas valdības sēdi, Ministru prezidents Māris Kučinskis teica, ka “terorakts ir nosodāms. Tas, kas šodien ir noticis, tas nevar palikt nesodāms”

Ministru kabineta sēde tika sākta ar klusuma brīdi.

Lūk, ko par aktuālo informāciju teica iekšlietu ministra Rihards Kozlovskis:

“Esmu nedaudz vairāk pirms stundas runājis arī Drošības policijas priekšnieku, kurš bija sazinājies arī ar Beļģijas atbilstošajām kompetentajām institūcijām, tāpat arīpastāv informācijas kanāls starp drošības iestādēm ne tikai Beļģijā, bet arī visās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Attiecīgi saņemtā informācija liecina par to, ka pagaidām traģiskie notikumi Beļģijā nebūtu saistāmi ar Latviju. Līdz ar to arī pašlaik nav pamata paaugstināt terorisma datudu līmeni. Tajā pašā laikā šī situācija pastāvīgi tiek monitorēta. Tas ko mēs sagaidām… Mēs sagaidām arī atbildīgu iestāžu no Beļģijas puses vērtējumu Sākotnējā informācija liecina, ka tie varētu būt terorisma akti.”

Līdzjūtību upuriem un viņu piederīgajiem izteicis Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. “Stingri nosodu terora aktus Briseles lidostā. Mana visdziļākā līdzjūtība upuru radiniekiem. Mums ir jāturpina cīņa ar terorismu.”

Cilvēki Latvijā par saviem tuviniekiem aicināti interesēties Konsulārajā departamentā pa tālruni 67016364. Ja mobilo sakaru pārslodzes dēļ neizdodas sazināties ar Latvijas vēstniecību Beļģijā pa tālruni +32 477 182 435, lūgums zvanīt pa tālruni +32 2 2383 236.

(Visited 33 times, 1 visits today)
(Visited 33 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *