Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas notikumi apskats

Saeima ceturtdienas sēdē jau pašā sākumā pieņēma paziņojumu ar nosodījumu Ukrainas parlamenta deputātes un Gaisa spēku pilotes Nadijas Savčenko notiesāšanai Krievijā, kuru atbalstīja 65 parlamentārieši, bet balsojumā atturējās 21 partijas “Saskaņa” deputāts. Paziņojumā uzsvērts, ka Krievija, nolaupot Savčenko un nelikumīgi pārvietojot viņu pāri Ukrainas robežai, kā arī ilgstoši prettiesiski aizturot, ir pārkāpusi starptautiskās saistības. Tāpat paziņojumā aicināts atbrīvot arī citus Krievijā prettiesiski aizturētos Ukrainas pilsoņus un Krievija kā ANO Drošības padomes pastāvīgā locekle rosināta rūpēties par ANO Statūtos nostiprināto principu un cilvēktiesību ievērošanu savā valstī.

Ceturtdien žurnāls “Ir” atklāja, ka, izpētot 159 policistu amatpersonu deklarācijas, konstatēts, ka katram sestajam ekonomisko noziegumu izmeklēšanā iesaistītajam policistam gada laikā vai ilgākā laika posmā izdevies uzkrāt krietnu summu skaidras naudas. Žurnāls bija pārbaudījis turpat 1600 visu Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes un Rīgas reģionālās pārvaldes 3.biroja policistu amatpersonu deklarācijas. Tad tapa pavēstīts, ka ekonomisko noziegumu apkarotāju skaitā ir seši likumsargi, kuri aizvadītajos gados deklarējuši aizdevumus vairāk nekā 10 000 eiro apmērā. Savukārt 24 no 159 izmeklētājiem īsāku vai ilgāku laiku deklarējuši skaidras naudas uzkrājumus, kas pārsniedz 5000 eiro. Lielāko summu, kas uzkrāta skaidrā naudā, “Ir” atklājis jaunākā inspektora Daiņa Vitkas 2002.gadā deklarācijā – 35 612 eiro. Policijā gan togad viņš nopelnījis vien 3424 eiro.

Latvijas Reģionu apvienība aicina finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu un Ministru prezidentu Māri Kučinski atbrīvot no amata visu Valsts ieņēmumu dienesta vadību, kā arī izsludināt atklātu konkursu uz iestādes vadības amata vietām. Lēmums pieņemts, balstoties uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informācija par vairāku VID vadošo darbinieku iespējamiem pārkāpumiem, sabiedrības zemo vērtējumu un uzticību iestādes darbam, kā arī publiskotajiem Eiropas Parlamenta pasūtītā korupcijas pētījuma rezultātiem.

Austrālijas valdība ceturtdien brīdināja savus pilsoņus nedoties ceļojumos uz Turcijas galvaspilsētu Ankaru un lielāko pilsētu Stambulu tur pastāvošu terorisma draudu dēļ. Pastiprinātais brīdinājums ceļotājiem izteikts pēc tam, kad šogad četros spridzinātāju pašnāvnieku uzbrukumos šajās pilsētās tika nogalināti vairāk nekā 80 cilvēku. Ar šādu paziņojumu nākusi klajā Austrālijas ārlietu ministre Džūlija Bišopa.

Aptuveni 80% poļu vecumā no 18 līdz 24 gadiem atbalsta robežkontroles atjaunošanu Eiropas Savienībā, atsaucoties uz jaunu aptauju, ceturtdien ziņo Polijas Radio. Tikmēr vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem robežkontroles atjaunošanu atbalsta tikai 35%, bet vecuma grupā no 35 līdz 44 gadiem – 54%, liecina aptauja, kuru pēc laikraksta “Rzeczpospolita” pasūtījuma veicis sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums “IBRiS”. Tomēr nesenie terorakti, šķiet, devuši lielāku pamatu 70% poļu uzskatīt, ka Polijai nevajadzētu uzņemt imigrantus. Aptauja liecina, ka nemainīga palikusi poļu pozitīvā attieksme pret Eiropas Savienību, 88% respondentu uzskatot, ka Polijai vajadzētu palikt Eiropas Savienības sastāvā.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko, sakot runu forumā “Ukrainas cīņa par brīvību, kas turpinās” ASV Kapitolijā, paziņoja, ka Krievija tiecas izvietot kodolieročus tās okupētās un anektētās Krimas pussalas teritorijā. Prezidents atgādināja, ka Ukraina ir atteikusies no kodolieroču arsenāla, kas bija trešais lielākais pasaulē, un par to saņēmusi drošības garantijas no valstīm, kas parakstīja Budapeštas memorandu. Viņš pievērsa uzmanību arī tam, ka Krievija masveidīgi pārkāpj Krimas tatāru tiesības un ierosina krimināllietas pret viņiem, tostarp ir ierosinājusi lietu par Krimas tatāru tautas Medžlisa aizliegšanu.

(U)

(Visited 31 times, 1 visits today)
(Visited 31 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *