Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

DIENAS NOTIKUMU APSKATS

Otrdien parakstīts Latvijas Nacionālā mākslas muzeja restaurētās ēkas ekspluatācijā nodošanas-pieņemšanas akts. Tagad līdzās muzejam izbūvēts divstāvu pazemes apjoms ar restaurācijas darbnīcām, noliktavām un trim jaunām izstāžu zālēm. Projektam kopumā paredzēti vairāk nekā 35 miljoni eiro, no kuriem aptuveni 22 miljoni ir Rīgas domes finansējums, 13,1 miljons – Eiropas Savienības līdzekļi, bet valsts piešķirtais finansējums ir 346 000 eiro. Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka – bez kapitālā remonta ir kalpojis jau 107 gadus kopš atvēršanas dienas 1905.gada 16.septembrī.

Tas jau visien ir zināms, ka pirmdien Saeima atbalstīja nākamā gada valsts budžetu, konsolidētā budžeta ieņēmumi ir plānoti 7,4 miljardu eiro apmērā, izdevumi – 7,7 miljardi eiro, bet valsts budžeta deficīta līmenis ir 1% no iekšzemes kopprodukta. Pētījumu kompānijas SKDS veiktās aptaujas dati otrdien liecināja, gandrīz puse jeb 48,8% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju par galvenajiem ieguvējiem no 2016.gada valsts budžeta uzskata ierēdņus, 28,4% domā, ka lielākie ieguvēji būs negodīgi uzņēmēji, bet 21,4%, ka augsta līmeņa speciālisti. Savukārt tikai 1,7% respondentu ir pārliecināti, ka ieguvēji būs jaunieši, 2,5% – ka tie būs pensionāri, bet 4,4% domā, ka ieguvēji būs bezdarbnieki.

Rēzeknes tiesā otrdien tika pasludināts spriedums vienā no balsu pirkšanas lietā. Apsūdzēto Andreju Sačkovski tiesa sodīja ar pusotru gadu nosacīti, bet Andri Kozuli tiesa nolēma attaisnot. Prokurors Kozulim prasījis pusotru gadu cietumā, bet Sačkovskim – vienu gadu cietumā. Prokurors arī prasīja  Kozuli sodīt ar aizliegumu uz trim gadiem ieņemt Viļānu novada domes deputāta amatu, kā arī kandidēt vēlēšanās. Kozulis savu vainu neatzīst. Jau ziņots, ka krimināllieta sākta par apzinātu desmit vēlētāju kavēšanu brīvi realizēt tiesības vēlēt 12.Saeimas deputātus, uzpērkot vēlētājus. Jau iepriekš medijos bija ziņots, ka Kozulis, iespējams, balsis pircis par labu “Vienotības” Saeimas deputātam Dzintaram Zaķim, kurš savu darbību partijā ir apturējis, bet mandātu nav nolic

NATO ārlietu ministru sanāksmē, kas otrdien un trešdien notiek Briselē,  visticamāk tiks uzsāktas iestāšanās sarunas ar Melnkalni, kas pēc pašreizējām prognozēm varētu ilgt vismaz divus gadus, un tas liecina, ka aliansei joprojām ir nozīmīgs paplašināšanās process. Sanāksmes laikā paredzēts pārrunāt arī jautājumus par teroristiskā džihādistu grupējuma “Daesh” (“Islāma valsts”) radītajiem izaicinājumiem alisanses dienvidu valstīm. Sagaidāms, ka dalībvalstis apmainīsies viedokļiem saistībā ar attiecībām ar Krieviju un Ukrainas konfliktu.

Vācijas valdība otrdien apstiprinājusi mandātu militārās palīdzības sniegšanai cīņā pret teroristu grupējumu “Islāma valsts”. Pasākumu kopums, kas vēl jāapstiprina Vācijas parlamentam, ietver izlūkošanas lidmašīnu “Tornado”, jūras spēku fregates un tās apkalpojošo 1200 karavīru nosūtīšanu uz Tuvajiem Austrumiem. Vācija piedāvāja palīdzību, atsaucoties uz Francijas lūgumu, kas tika izteikts pēc teroraktiem Parīzē. Pašreiz Vācija nepiedalās uzlidojumos pret “Islāma valsti” Sīrijā un Irākā. Tos galvenokārt veic ASV un Francija.

Padomju pieminekļu demontāža Polijā ir tās iestāžu kompetencē un ar to netiek pārkāptas Varšavas starptautiskās saistības, otrdien paziņoja Polijas vēstniece Krievijā Katažina Pelčinska-Nalenča, komentējot Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumu, ka Polija, demontējot pieminekļus padomju karavīriem, pārkāpjot vairākas divpusējās vienošanās ar Krieviju. Viņa atzīmēja, ka šos pieminekļus “neaizsargā starptautiskas vienošanās, tostarp divpusējās vienošanās starp Poliju un Krieviju”. Vēstniece arī paziņoja, ka Polijas varas iestādes sauc pie atbildības vainīgos visos vandalisma aktu gadījumos, kas veikti pret padomju apbedījumiem un pieminekļiem to vietās Polijas teritorijā.

Un nobeigunā… No otrdienas mēs visi savas automašīnas esam  aprīkojuši ar ziemas riepām. Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka transportlīdzekļi, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kilogramu, un to piekabes, ar ziemas riepām obligāti jāaprīko no 1.decembra līdz 1.martam.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(17:40, atkārtojums 20:07, 22:07)

(G)

(Visited 46 times, 1 visits today)
(Visited 46 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *