Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

DIENAS NOTIKUMU APSKATS

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien slēgtā sēdē ar sešām balsīm par un divām pret atbalstīja 80 miljonu eiro aizdevumu aviokompānijai “airBaltic”. Jau ziņots, ka valdība 1.decembrī, izskatot informāciju par progresu, veicot izmaiņas ”airBaltic” akcionāru līgumā, atbalstījusi jaunu punktu līgumā saistībā ar aizliegumu iegādāties konkrētas lidmašīnas. Ministru prezidente Laimdota Straujuma žurnālistiem apliecināja, ka akcionāru līgumā ir aizliegums iegādāties, īrēt un izmantot jebkura militāri rūpnieciska kompleksa produkciju. Tas īpaši attiecas uz valstīm pret kurām ir vērstas Eiropas Savienības sankcijas.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti trešdien atbalstīja Ministru kabineta piedāvājumu paredzēt iespēju iegūt termiņuzturēšanās atļauju, investējot 50 tūkstošus eiro kapitālsabiedrībā, kā arī iemaksājot valsts budžetā 10 tūkstošus eiro. Piedāvātā likuma redakcija paredz, ka uzņēmuma apgrozījums, kurā investējot 50 tūkstošus eiro trešās valsts pilsonis varētu iegūt termiņuzturēšanās atļauju, nedrīkstēs pārsniegt 10 miljonus eiro. Tāpat, lai trešās valsts pilsonis varētu saglabāt termiņuzturēšanās atļauju, uzņēmumam būtu jābūt strādājošam un jāmaksā nodokļi. Grozījumi paredz, ka, dibinot jaunu kapitālsabiedrību, tajā nedrīkstēs nodarbināt vairāk nekā 50 darbinieku.

Eiropas Komisijas viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis iekļauts ietekmīgā politikas analīzes medija “Politico” veidotajā Eiropas Savienības līderu sarakstā, kurā parasti iekļauj nevalstisko organizāciju, valdību un Eiropas Savienības institūciju līderus, kuru ikdienas darbs ievērojami maina un veido Eiropas politiku un kultūras izpratni.

“”Politico” apgalvo, ka laikā, kad Eiropā valstis populisma stilā cīnās par lielāku nacionālo suverenitāti, Dombrovskis spējis peldēt pretēji straumei un nezaudēt Eiropas ideju.

Ceremonijā Briselē trešdien parakstīts Eiropas Savienības nolīgums par īstermiņa uzturēšanās vīzu režīma atcelšanu ar Kolumbiju. Jaunais vīzu režīms paredz Eiropas Savienības pilsoņiem bezvīzu ieceļošanu Kolumbijas teritorijā un Kolumbijas pilsoņiem – bezvīzu ieceļošanu Eiropas Savienībā, uzturēšanās ilgumam jebkurā 180 dienu laikposmā nepārsniedzot 90 dienas.

NATO ārlietu ministri trešdien izlēmuši oficiāli uzaicināt Melnkalni pievienoties NATO, kas kļūs par alianses 29.dalībvalsti. Pēdējo reizi NATO paplašināšanās notika 2009.gadā, kad tajā iestājās Balkānu valstis Horvātija un Albānija.

ASV daļu sava militārā aprīkojuma Eiropā uzglabās Mumaičos, kas atrodas Šauļu rajonā Lietuvas ziemeļos. ASV armijas paziņojumā teikts, ka Mumaičos atradīsies apmēram 200 ASV militārā aprīkojuma vienību. Līdzīgas aprīkojuma uzglabāšanas vietas atradīsies Rumānijā un Bulgārijā. Lietuva ir pirmā Baltijas valsts, kurā izvietoti mācībās izmantojamie bruņutransportieri, kaujas transportlīdzekļi un cits militārais aprīkojums. Šis plāns ir viens no pasākumiem, kas tiek īstenoti, reaģējot uz Krievijas militāro aktivitāti.

Trešdien publiskotais Vācijas Aizsardzības ministrijas ziņojums liecina, ka tikai 29 no 66 Vācijas iznīcinātājiem “Tornado”, kurus paredzēts iesaistīt cīņā ar islāmistiem Sīrijā, ir derīgi lidojumiem. Armijas štāba priekšnieks ģenerālis Folkers Vīkers ziņojumā atzinis, ka lidmašīnu stāvoklis ir neapmierinošs, bet norādījis, ka armijai ir izdevies stabilizēt kara aviācijas stāvokļa pasliktināšanos. Vācijas “Tornado” lidmašīnas, kas tika izstrādātas cīņai pret padomju spēkiem Aukstā kara laikā, ir 23 līdz 34 gadus vecas, bet Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena ir pārliecināta, ka Vācija spēs palīdzēt Francijai cīņā pret teroristu grupējumu “Islāma valsts”. Pašreiz Vācija nepiedalās uzlidojumos pret “Islāma valsti” Sīrijā un Irākā. Tos galvenokārt veic ASV un Francija.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(17:40, atkārtojums 20:07, 22:07)

(G)

(Visited 46 times, 1 visits today)
(Visited 46 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *