Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

DIENAS NOTIKUMU APSKATS

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā otrdien sāka skatīt Zolitūdes traģēdijas krimināllietu. Pirms diviem gadiem, 21.novembrī, sagrūstot veikalam “Maxima” Rīgā, Priedaines ielā, bojā gāja 54 cilvēki. Vērienīgajā krimināllietā prokuratūra par cietušajiem atzinusi 263 personas, un kopējais pieteiktais kompensācijas apmērs ir 155 miljoni eiro. Kā liecinieki līdz šim krimināllietā pieteikti 144 cilvēki. Lietas izskatīšanā pieaicināti arī desmit eksperti. Lietas materiāli apkopoti 80 sējumos, bet kopumā izņemtie lietiskie pierādījumi ir vairākas tonnas smagi.

Ministru kabinets otrdien apstiprināja Ekonomikas ministrijas sagatavotos grozījumus Aizsargjoslu likumā, kas precizē automobiļu gāzes uzpildes staciju ekspluatācijas un drošības aizsargjoslu noteikšanu, kā arī aizsargjoslās pieļaujamās darbības. Pašvaldībām, vērtējot pilsētas attīstības priekšlikumus par automobiļu gāzes uzpildes stacijām izvietošanu degvielas uzpildes staciju teritorijās, regulāri nākas saskarties ar likuma dažādu normu interpretāciju, piemērojot drošības aizsargjoslu ap automobiļu gāzes uzpildes stacijām un ierobežojumiem tajās. Lai novērstu interpretācijas iespējas, likumprojekts paredz noteikt aizsargjoslu ap automobiļu gāzes uzpildes stacijām 25 metru attālumā.

Ministru kabinets atbalstījis Ekonomikas ministrijas priekšlikumu piešķirt papildu finansējumu mikroaizdevumu un starta aizdevumu piešķiršanai komersantiem, vienlaikus pagarinot programmas darbības termiņu. Aizdevumu pieejamībai komersantiem piešķirts papildu finansējums 4,3 miljonu eiro apmērā. Finansējums nodrošinās, ka arī turpmāk komersantiem būs pieejami mikroaizdevumi un starta aizdevumi, kā arī tiks nodrošināti atvieglotāki nosacījumi procentu likmju maksājumiem.

Lietuvā otrdien streikoja apmēram desmit tūkstoši skolotāju. Simtiem skolās daļa vai visi skolotāji nevadīja pirmās divas stundas, bet bērnudārzu audzinātāji vairākas stundas nestrādāja. Skolotāji pieprasa lielākas algas, skaitliski mazākas klases un lielāku kompensācijas fondu skolotājiem, kas dodas pensijā.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks paziņojis, ka Lielbritānijas valdības pieprasītās Eiropas Savienības reformas varētu būt vienošanās priekšmets bloka līderu sanāksmē tikai februārī. Vēstulē savienības  līderiem Tusks aicināja paātrināt sarunas ar britu premjeru Deividu Kameronu, brīdinot, ka neskaidrība destabilizē Eiropas Savienību. Iepriekš tika prognozēts, ka nopietnas vienošanās varētu panāk vēl šomēnes paredzētajā līderu samitā.

Ņujorkā bāzēta izlūkošanas konsultāciju organizācija “The Soufan Group” otrdien informēja, ka ārvalstu kaujinieku skaits Irākā un Sīrijā kopš pērnā gada ir vairāk nekā divkāršojies, sasniedzot vismaz 27 tūkstošus. Šie dati liecina, ka pasaules valstu centieni apslāpēt ārvalstu kaujinieku plūsmu uz Irāku un Sīriju, kā arī mazināt tādu vardarbīgu grupējumu kā “Islāma valsts” pievilcību ir maz līdzējuši. Pētījumā teikts, ka ““Islāma valsts” ir guvusi panākumus, par kādiem pat nevar sapņot citi teroristu grupējumi, kuri tagad šķiet konvencionāli un pat vecmodīgi, – tādi kā “Al Qaeda”.” Pētījumā konstatēts, ka džihādistu grupējums “Islāma valsts” ir pamudinājis desmitiem tūkstošu cilvēku tam pievienoties un iedvesmojis vēl vairāk cilvēku to atbalstīt.

Vismaz divi cilvēki gājuši bojā un desmitiem ievainoti, kad Tadžikistānas austrumos notikusi 7,2 magnitūdas spēcīga zemestrīce. Pazemes grūdieni Vidusāzijas valsti piemeklējuši pirmdien 109 kilometrus uz rietumiem no Murgobas pilsētiņas, tās hipocentrs atradies 28 kilometru dziļumā, liecina ASV Ģeoloģiskā dienesta dati. Tadžiku varasiestādes par bojāgājušajiem un cietušajiem paziņoja otrdien.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(17:40, atkārtojums 20:07, 22:07)

(G)

 

(Visited 54 times, 1 visits today)
(Visited 54 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *