Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

DIENAS NOTIKUMU APSKATS

Aģentūra LETA pirmdien paziņoja, ka valdības veidošanu valdošās koalīcijas partijas šonedēļ sāk klusi un neafišēti. Tā Zaļo un zemnieku savienība rīkosies saskaņā ar Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nospraustā termiņa domu, ka svētku laiks jāaizvada mierīgi, bet līdz konkrētam uzvārdam attiecībā uz savu premjera kandidātu varētu nonākt nākamā gada sākumā. Nacionālā apvienība lēmumus attiecībā uz valdības veidošanu jau ir pieņēmusi. “Vienotība” pagaidām atturas no prognozēm, kā saistībā ar valdības veidošanu varētu tikt aizvadīta šī nedēļa. Partijām trešdien paredzētas frakcijas sēdes, kurās varētu tikt pārrunātas politiskās aktualitātes. Sagaidāms, ka šonedēļ turpināsies politiķu neoficiālās konsultācijas. Arī no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa puses jaunas tikšanās pagaidām nav paredzētas.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma pirmdien Viļņā piedalījās Baltijas Ministru padomes Premjerministru padomes darba sesijā, kurā tika pārrunāts šī gada darbu kopsavilkums un vērtēti aktuālie ekonomikas un drošības politikas jautājumi. Pēc tikšanās Straujuma norādīja, ka sanāksmē panākta vienošanās par ciešāku sadarbību robežu apsardzībā un iekšlietu jomā. Tāpat sarunu degpunktā bija stratēģiskās komunikācijas un Eiropas drošības politikas jautājumi, kā arī panākta kopīga Baltijas valstu pozīcija cīņā pret terorismu.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pirmdien piedalījās Eiropas Savienības Ārlietu padomes sanāksmē, kuras laikā diskutēja par cīņu pret terorismu, kā arī jautājumiem saistītiem ar Lībiju, Irāku un Austrumu partneriem. Diskutējot par terorismu un tā izpausmēm, ministrs uzsvēra nepieciešamību cīņā pret starptautisko terorismu īstenot visaptverošu pieeju, kuras priekšnoteikums ir saskaņota un savstarpēji papildinoša iekšējās un ārējās drošības stiprināšanas pasākumu īstenošana. Rinkēvičs pauda atbalstu Moldovas, Gruzijas un Ukrainas Asociācijas līgumu ieviešanai, kas līdz šim ir noritējusi sekmīgi.

Pirmdien Viļņā  oficiāli atklāti energosistēmas starpsavienojumi ar Poliju un Zviedriju, kas nodrošinās Baltijas reģiona neatkarību no Krievijas elektrības un zemākas cenas. Starpsavienojums ar Poliju ir pirmā elektrolīnija, kas savieno tehnoloģiski atšķirīgos Lietuvas un Rietumeiropas tīklus. Arī starpsavienojuma ar Zviedriju kabelis “NordBalt” ir jau ieklāts jūrā un notiek tā izmēģināšana. Līdz šim vairāk nekā puse Lietuvas vajadzībām nepieciešamās elektrības importēja no Krievijas. Turpmāk jaunais elektropārvades kabelis no Zviedrijas varēs sagādāt pat divas trešdaļas no Lietuvai nepieciešamās elektroenerģijas, bet jaunais savienojums ar Poliju – pat vēl vairāk.  Ar abiem kabeļiem Lietuva varētu sagādāt gandrīz visu tai nepieciešamo elektroenerģiju.

Pirmdien tiesa ASV bija paredzējusi pasludināt spriedumu kibernoziegumos apsūdzētā Latvijas pilsoņa Denisa Čalovska lietā, taču tā pagaidām ir atlikta. Jau ziņots, ka ASV izdotais kibernoziegumos apsūdzētais Latvijas pilsonis Čalovskis septembrī atzina savu vainu datorvīrusa izplatīšanā, inficējot miljonu datoru visā pasaulē un radot desmitiem miljoniem dolāru lielus zaudējumus. Čalovskis savu vainu atzinis pēc vienošanās ar prokuratūru, kas paredz, ka viņš nepārsūdzēs jebkādu spriedumu, ja sods nepārsniegs divu gadu cietumsodu.

Vācu laikraksts “Die Welt” pirmdien rakstīja, ka no janvāra līdz novembrim Eiropas Savienības robežas nelegāli šķērsotas 1,28 miljonus reižu. Laikā no 2009. līdz 2014.gadam tika reģistrēti tikai 813 000 nelegālo robežu šķērsošanas gadījumu. Laikraksts norādījis, ka Eiropas Savienības dalībvalstīs pēdējos 11 mēnešos imigrācija sasniegusi rekordus. “Die Welt” ziņo, ka šie dati būs iekļauti Eiropas Komisijas ziņojumā, kas tiks publiskots otrdien. Ziņojumā esot secināts, ka Eiropas Savienības pašreizējā stratēģija izrādījusies pilnīgi nepietiekama, lai spētu garantēt efektīvu un integrētu robežu nodrošināšanu.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(G)

(Visited 39 times, 1 visits today)
(Visited 39 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *