Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

DIENAS NOTIKUMU APSKATS

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien atbalstīja vairākus likumprojektus, paredzot, ka Saeimas un Eiropas Parlamenta vēlēšanās varēs piedalīties partijas, kuras dibinātas ne vēlāk par vienu gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk par 500 biedriem. Līdzīgus ierobežojumus plānots noteikt arī partiju apvienībām. Šie likumprojekti izstrādāti, ņemot vērā bijušā Valsts prezidenta Andra Bērziņa ierosinājumu politisko partiju sistēmas izmaiņām.

Valdība otrdien atbalstīja izmaiņas Ceļu satiksmes drošības direkcijas pakalpojumu cenrādī. Tā tehniskā apskate vieglajam automobilim ar benzīna motoru maksās 21,84 eiro līdzšinējo 18,23 eiro vietā, savukārt vieglajam auto ar dīzeļmotoru 26,29 eiro līdzšinējo 22,69 eiro vietā. Maksa par individuāla numura izvēli pieaugs no 75,9 eiro līdz 150 eiro. Vadīšanas eksāmena ilgums palielināts no 25 līdz 40 minūtēm, līdz ar to maksa pieaugs no 16,01 eiro līdz 24,58 eiro.

Zemgales apgabaltiesa otrdien atzinusi par vainīgu Latvijas Reģionu apvienības Saeimas deputātu Daini Liepiņu nepatiesu ziņu sniegšanā valsts amatpersonas deklarācijā. Liepiņš atzina, ka Zemgales apgabaltiesa atzinusi viņu par vainīgu, piespriežot naudas sodu trīs mēnešalgu apmērā. Deputāts bija apņēmības pilns sev piespriesto sodu pārsūdzēt Augstākajā tiesā, bet nepieciešamības gadījumā uzsākt starptautisko tiesvedību. Liepiņš pauda pārliecību, ka līdz ar šo tiesas lēmumu viņš kļuvis par mafijas upuri, un tas pieņemts ar mērķi distancēt viņu no darba Saeimā.

Lietuvā otrdien ieradās pirmā irākiešu ģimene, kas uzņemta saskaņā ar Eiropas Savienības bēgļu izvietošanas programmu. Lietuvas iekšlietu ministra vietnieks Elvins Jankevičs žurnālistiem iepriekš pastāstīja, ka vairāk bēgļu šogad uz Lietuvu pārcelt nav paredzēts. Pirmie bēgļi, ko Lietuva uzņem, ir jauna musulmaņu ģimene. Jankevičs norādījis, ka bērnu tēvs mācījies vadības augstskolā un viņam ir pieredze gan celtniecības, gan vadības darbā, bet māte nav strādājusi algotu darbu. Ģimene, kas Eiropā ieradusies šogad, runā angliski.

Eiropas Savienības diplomāti brīdinājuši, ka atbilstoši reaģēs, ja ASV īstenos savus plānus atcelt bezvīzu režīmu daļai Eiropas Savienības pilsoņu. Jau ziņots, ka ASV Kongresa Pārstāvju palāta 8.decembrī nolēma noteikt ierobežojumus, kas apgrūtinās ieceļošanu ASV bez vīzas tiem ASV draudzīgo valstu, tostarp Latvijas, pilsoņiem, kuri apmeklējuši “teroristu droša patvēruma” valstis. Pārstāvju palāta atbalstīja 2015.gada Vīzu atcelšanas programmas uzlabošanas likumu. Baltais nams atbalsta šo likumu pēc 13.novembra Parīzes teroraktiem, kurus veikušie islāma ekstrēmisti var būt apmeklējuši ASV bez vīzas.

Krievijas valsts mediji otrdien ziņo, ka prezidents Vladimirs Putins parakstījis likumu, kas ļauj Krievijai noraidīt starptautisko tiesu, tostarp Eiropas Cilvēktiesību tiesas, spriedumus. Likums, kuru parlaments apstiprināja decembra sākumā, dod Krievijas Konstitucionālajai tiesai pilnvaras noraidīt ārvalstu tiesu spriedumus, ja tie ir pretrunā ar konstitūciju. Maskava bieži paudusi neapmierinātību ar starptautisko tiesu lēmumiem pret Krieviju, arī par Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu, ar kuru Maskavai likts samaksāt 1,9 miljardus eiro naftas giganta “Jukos” bijušajiem akcionāriem. Tiek uzskatīts, ka jaunais likums būs veids, kā Krievijai izvairīties no kompensāciju maksāšanas “Jukos” lietā.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(G)

(Visited 37 times, 1 visits today)
(Visited 37 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *