Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

DIENAS NOTIKUMU APSKATS

Valsts prezidents Raimonds Vējonis intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja, ka nākamā valdība nevarēs nodarboties ar populismu un tai būs jāstrādā ar nepopulāriem  lēmumiem. Viņš norādīja, ka jaunajai valdībai būs jāveic dažādas reformas un šis ir pēdējais brīdis, lai situāciju valstī nostabilizētu un lai sāktos tās attīstība. Prezidents arī uzsvēra, ka no jaunās valdības ministru kandidātiem prasīs konkrētus darbus. Viņa vīzija ir par spēcīgu valdību, kāda valstij ir nepieciešama.

Saeima ceturtdien atkārtoti galīgajā lasījumā pieņēma iepriekš apstiprinātos un Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa neizsludinātos grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, saglabājot ieceri  veikt strīdīgos “radio valodas” grozījumus nākotnei. No likumprojekta un publiski izskanējušās informācijas izriet, ka pēc strīdīgo grozījumu stāšanās spēkā no 2017.gada pāriešana uz valsts valodas izmantošanu radiostacijās tiks veikta mazākā mērā, nekā bija sākotnēji noteikts.

Saeimas deputāti atbalstījuši apjomīgus grozījumus Imigrācijas likumā, lai gan daži priekšlikumi neguva parlamenta vairākuma atbalstu. Atbalstīts priekšlikums piešķirt Ministru kabinetam tiesības izvērtēt termiņuzturēšanās atļauju ietekmi uz nacionālo drošību vai ekonomisko attīstību un vairākos gadījumos noteikt ierobežojumus šo atļauju izsniegšanai uz noteiktu laiku, bet ne ilgāku kā uz pieciem gadiem.

Saeimas galīgajā lasījumā atbalstītie likuma grozījumi nosaka, ka no 2017.gada iedzīvotājiem personas koda vietā tiks piešķirts tā sauktais identifikācijas numurs bez dzimšanas datuma norādīšanas. Iedzīvotāji, kuriem jau ir piešķirts personas kods, no 2017.gada 1.jūlija varēs vienu reizi dzīvē vērsties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, lūdzot bez maksas mainīt piešķirto personas kodu uz identifikācijas numuru.

Latvija saņēmusi ANO Drošības padomes prezidējošās valsts ASV un ANO Ģenerālās asamblejas prezidenta izsūtīto vēstuli dalībvalstīm ar lūgumu izvirzīt kandidātus ANO ģenerālsekretāra amatam un uzskata to par nopietnu iespēju. Ārlietu ministrija gan šobrīd atturas prognozēt vai mūsu valsts izvirzīs pati savu kandidātu, vai arī atbalstīs citas valsts pārstāvi.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien paziņoja, ka Krievijai nav iespējams noregulēt attiecības starpvalstu līmenī ar pašreizējo Turcijas vadību. Putins norādīja, ka problēmas esot arī humanitārajā jomā. Tāpēc Krievija bijusi spiesta pieņemt ierobežojošus pasākumus ekonomikā un dažās citās līnijās. Kā piemēru viņš minēja bezvīzu režīmu ar Turciju, kuru Krievija no nākamā gada pārtrauks.

Ķīnas Ārlietu ministrija ceturtdien paziņoja, ka Ķīna ir izteikusi protestu ASV saistībā ar Vašingtonas paziņojumu, ka tā pārdos Taivānai divus karakuģus un citu bruņojumu 1,8 miljardu ASV dolāru vērtībā. Šis darījums noslēgts laikā, kad ir uzlabojušās attiecības starp Ķīnu un Taivānu, bet Vašingtona ir satraukta par Pekinas mēģinājumiem militarizēt daļu Dienvidķīnas jūras.

Jemenas valdībai lojālie spēki un šiītu nemiernieki hutieši ceturtdien pabeidza simtiem karagūstekņu apmaiņu, kas notikusi laikā, kad Šveicē norit ANO atbalstītas sarunas. 370 hutiešu tika apmainīti pret 285 valdībai lojālo spēku karavīriem.

Lietuvas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienests ceturtdien veicis kratīšanu Lietuvas Futbola federācijas birojā, kā arī federācijas prezidenta Juļus Kvedara dzīvesvietā. To apstiprinājis Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienesta direktors Ķēstutis Jucevičs, skaidrojot, ka jau mēnesi notiek pirmstiesas izmeklēšana par līdzekļu izsaimniekošanu lietā, kas saistīta ar “miljoniem” vērtām summām. Viņš arī piebilda, ka pašlaik nevienam nav izvirzītas apsūdzības.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(G)

(Visited 60 times, 1 visits today)
(Visited 60 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *