Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

DIENAS NOTIKUMU APSKATS

“Ziemassvētku laiks ir tas brīdis gadā, kad mūsu domas kļūst gaišākas un mēs katrs gaidām ilgi loloto cerību piepildīšanos,” sveicot Ziemassvētkos, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina ”ikvienu ticēt Ziemassvētku brīnumam un iesaistīties tā tapšanā.”

Saeimas priekšsēdētājas Ināra Mūrniece Ziemassvētku apsveikumā raksta: “ Lai Ziemassvētku miers un klusums dod spēku labo cerību un domu piepildījumam Jaunajā gadā!”

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis informējis, ka policija svētkos strādās pastiprinātā režīmā un autovadītājiem ir jārēķinās ar pārbaudēm. Laikā no 23.decembra līdz 3.janvārim ceļu policija rīkos reidus visā Latvijas teritorijā, lai kontrolētu ceļu satiksmes drošību un atgādinātu par drošības līdzekļu lietojumu.

Administratīvā rajona tiesa trešdien apmierināja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes iepriekšējā priekšsēdētāja Aināra Dimanta prasību un atcēla Saeimas lēmumu par viņa atbrīvošanu no amata. Tiesa informē, ka spriedums ir izpildāms nekavējoties. Līdz ar to Ainārs Dimants pirmdien atgriezīsis darbā Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē.

Rīgas Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs parakstījis rīkojumu, nosakot, ka Rīgas pašvaldības institūciju un iestāžu darbinieki 7.janvāri, kad tiek svinēti pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētki, var izmantot kā brīvdienu. Rīkojums izdots, pamatojoties uz likuma “Par pašvaldībām” un Darba likuma normām. Pašvaldībā arī norāda, ka līdzīga prakse, ļaujot atzīmēt savas konfesijas Ziemassvētkus, ir arī Rēzeknē, Daugavpilī un citās pašvaldībās, kurās dzīvo daudz pareizticīgo un vecticībnieku.

Tiesa Maskavā ir aizmuguriski noteikusi apcietinājumu bijušajam naftas kompānijas JUKOS vadītājam Mihailam Hodorkovskim, un viņš ir izsludināts starptautiskā meklēšanā, trešdien paziņoja Krievijas Izmeklēšanas komitejas oficiālais pārstāvis Vladimirs Markins. Jau ziņots, ka Krievijas Izmeklēšanas komiteja 11.decembrī aizmuguriski izvirzīja Hodorkovskim apsūdzības saistībā ar 1998.gadā notikušas Sibīrijas pilsētas Ņeftejuganskas mēra Vladimira Petuhova slepkavības pasūtīšanu, vēl vienu slepkavību un četru cilvēku slepkavības mēģinājumu.

Egejas jūrā trešdienas naktī gājuši bojā vismaz 10 migrantu, tai skaitā pieci bērni, kad viņu laiva nogrima pie Grieķijai piederošās Farmakonisi salas. 13 migrantu izdevies izglābt, bet vēl divi ir pazuduši bez vēsts šajā kārtējā Egejas jūras migrantu traģēdijā.

Dienvidkoreja trešdien paziņoja, ka ir oficiāli beidzies Tuvo Austrumu respiratorā sindroma (MERS) uzliesmojums, kas šajā valstī bija prasījis 36 cilvēku dzīvības un izraisījis sabiedrības paniku. MERS uzliesmojums Dienvidkorejā oficiāli sākās 20.maijā. Tā laikā inficējās 186 cilvēki, 17 tūkstoši cilvēku bija spiesti palikt mājās un tūkstošiem skolu uz laiku tika slēgtas.

Grieķijas parlaments trešdien pieņēma likumu, kas piešķir viendzimuma pāriem tiesības uz civilu savienību, neraugoties uz stingru pretestību no valstī ietekmīgās pareizticīgo baznīcas puses. Likumu atbalstīja 193 no klātesošajiem 249 deputātiem, bet 56 deputāti balsoja pret to. Jaunais likums atrisina viendzimuma pāru līdzšinējās problēmas īpašuma un mantošanas ziņā, bet nedod tiem tiesības adoptēt bērnus.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(G)

(Visited 49 times, 1 visits today)
(Visited 49 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *