Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas notikumu apskats

Pirmdien, 21.martā, tika slēgta Saeimas šā gada ziemas sesija. Pavasara sesiju paredzēts sākt 29.martā. Apkopots, ka 12.Saeima šā gada ziemas sesijā kopš 8.janvāra sanāca uz 10 kārtējām un trīs ārkārtas sēdēm, un šajā laikā deputāti pieņēmuši 57 likumus – 15 jaunus, bet 42 grozīja.

Otrdien kļuva zināms Labklājības ministrijas sagatavotais informatīvais ziņojums par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē gadījumiem, to izplatību un dinamiku 2014.gadā. Tajā uzsvērts, ka dažādu institūciju apkopotie dati par atspoguļo mazāko daļu par šādu gadījumu izplatību ģimenē, jo norāda tikai uz tiem, kas nonākuši atbildīgo iestāžu redzeslokā. Saskaņā šiem datiem 2014.gadā vismaz 5 sievietes nogalināja viņu dzīvesbiedri, vismaz 58 nonākušas slimnīcās ar traumām, ko nodarījis dzīvesbiedrs. Ierosināti kriminālprocesi par 48 dzīvesbiedru nodarītajiem dažāda smagumam miesas bojājumiem. Valsts policija uz izsaukumiem saistībā ar ģimenes konfliktiem brauca vairāk nekā 7000 reižu. 2014.gadā 123 sievietes mēģināja izdarīt pašnāvību pēc pārciestas vardarbības vai konflikta ar ģimenes locekli, partneri vai draugu. No 2014.gada 31.marta līdz 2015.gada 31.decembrim reģistrēts 891 tiesas nolēmums par pagaidu aizsardzību pret vardarbību un 163 Valsts policijas lēmumi par nošķiršanu.

Latvijas Rakstnieku savienībā pirmdien Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisija nosaukusi šā gada balvas nominantus piecās kategorijās. Tāpat par izcilu ieguldījumu Latvijas rakstniecībā, radot augstvērtīgus literāros darbus dzejā un atdzejā mūža balva piešķirta dzejniekam Jānim Rokpelnim. Komisija šogad lēmusi arī par speciālbalvas piešķiršanu par nozīmīgu ieguldījumu pasaules kultūrtekstu latviskošanā. Balvu saņems dzejnieks Uldis Bērziņš par “Eddas dziesmas” tulkošanu no senislandiešu valodas.

Krievijas tiesa pirmdien atzinusi, ka nolaupītā Ukrainas kara aviācijas pilote Nadia Savčenko esot “vainīga” viņai izvirzītajās apsūdzībās par krievu žurnālistu slepkavību. Krievijas prokuratūra pieprasījusi Savčenko piespriest 23 gadu cietumsodu. Savčenko savu vainu noliedz, un decembra beigās viņas advokāti iepazīstināja ar dokumentiem, kas liecina, ka brīdī, kad žurnālisti iekļuva mīnmetēju ugunī, Savčenko jau atradās promaskavisko kaujinieku gūstā, kas viņu vēlāk aizveda uz Krieviju. Iepretim Krievijas vēstniecībai Rīgā pirmdienas rītā ap 20 cilvēku bija pulcējušies Nadijas Savčenko atbalstam. Rokās akcijas dalībniekiem ir plakāti ar Savčenko fotogrāfijām, vienā no tām viņa redzama tiesas zālē.

Lietuvas iekšlietu ministrija pirmdien paziņojusi, ka Lietuva sūtīs uz Grieķiju policistus un robežsargus, bet lēmums par konkrētu skaitu vēl nav pieņemts. Jau ziņots, ka svētdien formāli stājusies spēkā Eiropas Savienības un Turcijas starpā noslēgtā vienošanās par nelegālās imigrācijas plūsmas apturēšanu pār Egejas jūru. Saskaņā ar to Grieķijai jānosūta atpakaļ uz Turciju visi imigranti, kas, sākot ar 20.martu, ierodas tās salās, šķērsojot šo jūru. Lai palīdzētu īstenot vienošanos, Grieķijā ieradīsies aptuveni 2300 ekspertu, tostarp drošības un imigrācijas dienestu amatpersonas un tulki.

Izraēlas amatpersonas pirmdien paziņoja, ka Izraēla ir evakuējusi uz savu teritoriju 19 ebrejus no kara plosītās Jemenas, veicot “kompleksu, slepenu operāciju”. Amatpersonas arī atzīmēja, ka evakuētie bija starp pēdējiem ebrejiem, kas vēl bija palikuši Jemenā. Ebreju aģentūra, kuras pārziņā ir ebreju imigrācija Izraēlā, paziņojusi, ka Jemenā vēl ir apmēram 50 ebreju, kas izvēlējušies tur palikt.

(Visited 33 times, 1 visits today)
(Visited 33 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *