Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas notikumu apskats

Valsts prezidents Raimonds Vējonis trešdien parakstīja paziņojumu, kurā teikts, ka nākamnedēļ trešdien, 30.martā, viņš atsāks pildīt savus Valsts prezidenta pienākumus pilnā apmērā. 30.martā pulksten 15:00 Jūrmalas rezidencē notiks Valsts prezidenta preses konference, kurā mediju pārstāvjiem būs iespēja uzdot interesējošos jautājumus.

Trešdien Rīgā, Arhitektu namā, prezentēja Latvijas PSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas rakstu krājuma pirmo sējuma “Totalitārisma sabiedrības kontrole un represijas”. Krājumā apkopota daļa no komisijas 2015.gadā veiktajiem pētījumiem. Tā atvēršanā piedalījās Latvijas Universitātes rektors akadēmiķis Indriķis Muižnieks, kā arī izdevuma autori.

Labklājības ministrijā trešdien notika pasākums, kurā iepazīstināja ar aktuālo informāciju par vardarbības izskaušanu pret sievietēm. Pasākuma laikā labklājības ministrs Jānis Reirs tikās ar Pasaules Veselības organizācijas pārstāvi Latvijā Aigu Rūrāni un Baltās lentītes vēstniekiem – Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi, pasaules čempionu boksā Mairi Briedi, televīzijas raidījumu vadītāju Renāru Zeltiņu. Baltā lentīte ir vardarbības pret sievieti izskaušanas kustības simbols. Pašlaik Balto lentīšu kampaņa ir zināma visos kontinentos. Eiropā lielākās kampaņas notiek Austrijā, Norvēģijā un Somijā. 2006.gada septembrī pirmo reizi arī daudzi Latvijas vīrieši iesaistījās akcijā un piesprauda balto lentīti, lai paustu savu noliedzošo attieksmi vardarbībai pret sievietēm.

Naktī uz trešdienu Daugavpils pārvaldes Piedrujas robežapsardzības nodaļas amatpersonas, pildot dienesta pienākumus, Daugavā pamanīja plostu, kas, peldot pa upi, šķērsoja valsts robežu. Izmantojot Valsts robežsardzes motorlaivu, Slobodas ciema tuvumā robežsargi plostu apturēja un konstatēja, ka plostu veido 11 iepakotas un savā starpā savienotas kārbas. Kārbās robežsargi konstatēja 100 000 cigarešu “NZ Super Slim” un 10 000 cigarešu “Premjer”. Kopumā robežsargi izņēma 110 000 cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām. Šobrīd uzsākts kriminālprocess par kontrabandu.

Francijas premjerministrs Manuels Valss trešdien pēc otrdien notikušajiem sprādzieniem Briselē paziņojis, ka nekavējoties nepieciešams pastiprināt kontroli uz Eiropas Savienības ārējām robežām. Viņš piebilda, ka nepieciešams pastiprināt modrību, lai nepieļautu, ka Eiropā ieplūst cilvēki ar viltotām pasēm. Valss sacīja, ka teroristu grupējums “Islāma valsts”, kas uzņēmies atbildību par sprādzieniem Beļģijas galvaspilsētā, “Sīrijā ir nozadzis lielus skaitu pasu”.

Beļģijas dzelzceļa kompānija paziņoja, ka trešdien vilcienu satiksme atgriezusies normālajā režīmā. Dzelzceļa satiksme, tostarp “Eurostar” vilcienu kustība no Londonas, tika apturēta otrdien pēc sprādzieniem Briselē, kur tika nogalināti vismaz 34 cilvēki, bet vairāk nekā 200 guva ievainojumus. Nīderlandes dzelzceļa uzņēmums “Ns” paziņojis, ka trešdien pirmais ātrgaitas vilciens “Thalys” no Amsterdamas sasniedza Briseli pulksten 7 pēc vietējā laika.

.ASV prezidents Baraks Obama ieradies Argentīnā, kļūstot par pirmo ASV prezidentu, kurš turpat 20 gadu laikā ieradies šajā valstī oficiālā vizītē, kuras galveneis notikums ir tikšanās ar jauno Argentīnas prezidentu Maurisio Marki. Argentīna ir otrā Latīņamerikas valsts Obamas turnejā. Iepriekš viņš apmeklēja Kubu, kur tikās ar Kubas prezidentu Raulu Kastro. Abi prezidenti apstiprināja gatavību turpināt abu valstu turpat 50 gadu pārtraukto attiecību normalizācijas procesu.

(Visited 48 times, 1 visits today)
(Visited 48 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *