Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas notikumu apskats

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa trešdien Naurim Pikšteinam, jeb tā dēvētajam Imantas pedofilam, kurš apsūdzēts par vardarbīgu dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā ar mazgadīgām personām, piesprieda 25 gadu cietumsodu. Viņam tiesa piesprieda arī probācijas uzraudzību uz trim gadiem. Tāpat tiesa lēma par labu kriminālprocesā cietušajām no apsūdzētā piedzīt morālā kaitējuma kompensāciju kopumā 67 000 eiro, savukārt par labu valstij tika piedzīti 6000 eiro kā tēriņi par procesuālajiem izdevumiem, bet 506 eiro piespriests maksāt par advokāta pakalpojumiem.

Noziedzības novēršanas padome trešdien atbalstīja Labklājības ministrijas un nodibinājuma “Centrs Dardedze” piedāvāto Bērnu mājas modeli, kas paredz, ka tā kļūs par jauna veida iestādi, kurā vienkopus tiks veikts saskaņots starpinstitūciju darbs ar bērniem, kas cietuši no seksuālās vardarbības.

Ministru prezidents Māris Kučinkis trešdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes”  sacīja, ka valdība ir apņēmusies nākamgad neveikt nodokļu izmaiņas – ieviest jaunus nodokļus vai palielināt esošos nav paredzēts, bet, vērtējot Pasaules Bankas priekšlikumu ieviest darbaspēka nodokļu progresivitāti, viņš uzsvēra, ka par priekšlikumiem ir sākušās diskusijas un līdz rudenim varētu būt skaidri tālākie soļi. Viņš akcentēja, ka progresivitāti var veidot arī ar neapliekamā minimuma celšanu. Tomēr premjers atzina, ka vienlaikus ar strauju progresivitāti var “aizdzīt aplokšņu algās” daļu strādājošo. Viņš personīgi atbalstītu “minimumu pacelšanu”, lai savos makos vairāk naudas sajustu mazo algu saņēmēji. Viņš atzina, ka diskusijas būs arī par lielo algu iekasēšanu, bet vēl atklāts ir jautājums – kas ir lielā alga.

Eiropas Parlamenta deputāta Arta Pabrika birojā informē, ka naktī uz 22.jūniju Briselē panākts kompromiss par Eiropas robežas un krasta apsardzes aģentūras izveidošanu. Artis Pabriks kā galvenais Eiropas Parlamenta ziņotājs par Eiropas robežas un krasta apsardzes aģentūras izveidi, skaidroja, ka ilgāka vilcināšanās ar risinājumu īstenošanu migrācijas krīzes mazināšanai vairs nav pieļaujama. Deputāts arī atzinis, ka visu grupu deputāti ir apzinājušies šī lēmuma nozīmīgumu un nepieciešamību. Aģentūras izveide neatrisinās migrācijas krīzi, jo nepieciešami arī citi svarīgi lēmumi, taču tā nodrošinās pamatu Šengenas zonas tālākai pastāvēšanai.

Ziemeļkoreja trešdien veica divus jaunas vidēja darbības rādiusa raķetes izmēģinājumus, no kuriem viens bija neveiksmīgs, bet otrajā raķete nolidoja 400 kilometru. Tiek uzskatīts, ka tika izmēģināta raķete “Musudan”, kura spētu sasniegt ASV bāzes Klusā okeāna salā Guamā. ASV Valsts departaments stingri nosodījis šos izmēģinājumus, paziņojot, ka ar tiem ir skaidri pārkāptas ANO rezolūcijas, kas aizliedz Ziemeļkorejai jebkādi izmantot ballistisko raķešu tehnoloģiju.

Pēc pašnāvnieka otrdien sarīkotā sprādziena, kurā dzīvību zaudēja seši karavīri, Jordānija trešdien paziņoja, ka izveidojusi slēgtu militāru zonu gar valsts robežu ar Sīriju un Irāku, tāpat jaunas bēgļu nometnes netiks veidotas un esošās netiks paplašinātas. Otrdien notikušais sprādziens bija pirmais šāda veida uzbrukums Jordānijā kopš Sīrijas konflikta sākuma 2011.gadā.

Brazīlijas armija paziņojusi, ka ir nošauts jaguārs, kurš bija izmantots olimpiskās lāpas stafetes ceremonijā, jo tas norāvies no saites un mēģinājis uzbrukt karavīram. Armijas preses birojs informējis, ka jaguārs Žuma pirmdien tika demonstrēts olimpiskās lāpas stafetes ceremonijā Džungļu karadarbības instrukciju centrā Manausas pilsētā. Olimpiskā lāpa ceļo caur Brazīliju pirms Riodežaneiro Olimpisko spēļu atklāšanas 5.augustā.

Un nobeigumā…. Valsts policija no trešdienas līdz pat 27.jūnijam visā Latvijas teritorijā pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes drošību. Svētku laikā policija rīkos profilaktiskus reidus, tai skaitā masveida pārbaudes. Reidu laikā likumsargi sekos līdzi tam, vai transportlīdzekļu vadītāji nepārsniedz atļauto braukšanas ātrumu, vai drošības jostas lieto ne tikai šoferi, bet arī pasažieri, vai transportlīdzekļu vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola vai narkotisko vielu reibumā, kā arī kontrolēs vai autovadītāji ievēro pārējos ceļu satiksmes noteikumus un neapdraud citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.

(Visited 39 times, 1 visits today)
(Visited 39 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *