Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas notikumu apskats  

Ministru kabinets otrdien akceptēja 90 cilvēku uzņemšanu Latvijas pilsonībā, no kuriem viens ir nepilngadīgs. Pilsonības pretendentu lielākā daļa ir krievi, ukraiņi un baltkrievi, tāpat uz Latvijas pilsonību pretendē lietuvieši, poļi un citas tautības. Lielākajai daļai pretendentu ir vidējā izglītība un gandrīz trešdaļai – augstākā.

Lai uzlabotu kopējās ceļu satiksmes drošības situācijas uzlabošanos valstī, valdība otrdien pieņēma grozījumus Ministru kabineta noteikumos par transportlīdzekļu vadītāju apmācību. Turpmāk autovadītāja apliecības iegūšanas process būs ilgāks, programma tiks papildināta ar jaunām tēmām, bet autoskolām būs jāizpilda vairāk prasību.

Pārmaiņu process, kas ilga pusgadu, “Vienotībā” ir beidzies, intervijā Latvijas Televīzijai otrdienas rītā sacīja Saeimas deputāte Ilze Viņķele, komentējot partijas lēmumu neizslēgt viņu un deputāti Lolitu Čigāni par politiskā spēka statūtu pārkāpšanu. Viņķele cer, ka pēc notikumiem, kuriem “Vienotība” gājusi cauri, tostarp Laimdotas Straujumas vadītās valdības krišana, partija ir iemācījusies, kā iekšēji novērst saspīlējumus un kā koleģiāli risināt problēmas.

Ministru prezidents Māris Kučinskis otrdien un trešdien Briselē piedalās Eiropadomes sanāksmē, kurā tiek pārrunāti Lielbritānijas referenduma rezultāti. Eiropadomē diskutēs arī par migrāciju, tai skaitā izvērtēs progresu Eiropas Savienības ārējo robežu stiprināšanā, Eiropas Savienības – Turcijas vienošanās izpildē, kā arī pievērsīsies migrācijas ārējiem aspektiem.

Arī Eiropas Parlamenta deputāti otrdien Briselē sanāca uz ārkārtas plenārsesiju, lai kopā ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru un Eiropas Savienības Padomes prezidentūras pārstāvjiem apspriestu Lielbritānijas iedzīvotāju referenduma balsojuma sekas. Junkers Eiropas Parlamenta deputātus informēja, ka devis instrukcijas Eiropas Komisijas komisāriem neiesaistīties neoficiālās un slepenās sarunās par izstāšanās procedūrām, pirms no Lielbritānijas būs saņemts lūgums iedarbināt tā dēvēto 50.pantu par izstāšanos. Izstāšanās procedūra tiek regulēta Lisabonas līguma 50.pantā. Un, lai 50.pants tiktu iedarbināts, Eiropas Savienībai no Lielbritānijas jāsaņem prasība to darīt. Pagaidām Lielbritānija oficiāli izstāšanās procedūru sākt nav lūgusi.

Ēģiptes izmeklēšanas komisija otrdien pavēstīja, ka viena no maijā avarējušās aviobiedrības “EgyptAir” lidmašīnas “melnajām kastēm” ir salabota. Līdz ar to vairojušās cerības, ka izmeklētājiem izdosies noskaidrot avārijas iemeslus. Lidmašīnas “melnās kastes” tika atrastas jau pirms divām nedēļām, tomēr tās bija pārāk smagi cietušas, lai no tām varētu iegūt informāciju par avārijas iemesliem. Tās labošanai tika nodotas Francijas lidojumu drošības dienestam BEA.

Turcijas premjerministrs Binali Jildirims mainījis savu nule kā pausto viedokli, ka Ankara ir gatava Maskavai maksāt kompensāciju par novembrī pie Sīrijas-Turcijas robežas notriekto Krievijas bumbvedēju. Par to vēsta telekanāls “CNN-Turk”, kurš citē premjera teikto, ka “kompensācija Krievijai nav dienas kārtībā, mēs tikai esam pauduši savu nožēlu”. Vēl pirmdien vakarā Jildirims sabiedriskajai televīzijai TRT sacīja, ka Turcija ir gatava, “ja nepieciešams”, maksāt Krievijai kompensāciju par notriekto bumbvedēju.

(Visited 22 times, 1 visits today)
(Visited 22 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *