Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Dienas notikumu apskats

Pēc otrdien Turcijā Stambulas Ataturka starptautiskajā lidostā notikušiem teroraktiem, kuros dzīvību zaudējis vismaz 41 cilvēks, bet vēl vismaz 140 tikuši ievainoti, Valsts prezidents Raimonds Vējonis izteicis līdzjūtību šī noziedzīgā uzbrukuma upuriem, nosaucot to par briesmīgu teroraktu. Līdzjūtību izteicis arī Ministru prezidents Māris Kučinskis. Arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Latvijas vārdā paudis visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus cietušo ģimenēm un viņu tuviniekiem, kā arī novēlējis ātrāku izveseļošanos ievainotajiem. Pēc terorakta reisi Ataturka lidostā tika pārtraukti, bet jau trešdienas rītā  lidosta daļēji atsāka darbu. Latvijas Ārlietu ministrijas rīcība nav informācijas, ka cietušo vidū būtu bijuši Latvijas valstspiederīgie. Savukārt Iekšlietu ministrija ir informējusi, ka Latvijā terorisma draudu līmenis saglabājas zems.

Trešdien Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes sēdē prezentētais pētījums atklāj, ka Latvijā sabiedrības neiecietības indeksa rādītājs ir 68 punkti, kas ir augstākais rādītājs Eiropā pagājušajā gadā. Tikmēr zemākais neiecietības līmenis ir Zviedrijā, kur indeksa rādītājs bijis 4 punkti. Starp pētījumā iekļautajām valstīm Latvijai priekšā ir arī Igaunija ar 41 punktu. Arī Krievijā neiecietības indekss ir bijis zemāks – ap 50 punktiem. Augstākie neiecietības rādītāji ir vecuma grupā no 55 gadiem, kur tas ir 70 un vairāk punktu. Pētījums arī atklāj, ka apmierinātība ar dzīvi lielāka ir vecuma grupā no 15 līdz 34 gadiem, savukārt ar vecumu apmierinātība mazinās.

Trešdien publiskotie sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma “Retail Economic” aptaujas datu rezultāti liecina, ka pēc referenduma, kurā Lielbritānijas vēlētāji nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības, 37% patērētāju tagad gatavi ierobežot tādu lielu preču iegādi kā televizori un mēbeles, kā arī taupīt uz brīvdienu atpūtas rēķina. “Retail Economics” pārstāvis norādījis, ka aptaujas rezultāti atspoguļo šaubas par ekonomikas nākotni, personisko nodrošinājumu un augošo dzīves dārdzību.

Mongolijā trešdien notika parlamenta vēlēšanas, kurās reāli konkurēja tikai divas lielākās partijas – valdošā Demokrātiskā partija un opozīcijā esošā Mongoļu tautas partija. Priekšvēlēšanu kampaņās abas partijas galveno uzmanību pievērsušas ekonomiskajiem jautājumiem, solot attīstību un izaugsmi, bet maz runājušas par konkrētiem priekšlikumiem vēlētāju bažu kliedēšanai, tostarp par valsts izglītības un veselības aprūpes sistēmu.

Austrālijas policija trešdien paziņojusi, ka pie mošejas Pērtā eksplodējis spridzeklis. Eksplozijā neviens cilvēks nav cietis, lai gan tobrīd mošejā atradās dievlūdzēji. Policija atklāja, ka srādzienā pilnīgi izdegusi viena automašīna un trīs spēkrati sabojāti. Pēc notikušā uz mošejas sienas atklāts grafiti, kurā nosodīts islāmisms. Pie mošejas esošās Islāma koledžas pārstāvis sociālajā tīklā “Facebook” nosodīja notikušo, norādot, kas tas noteikti uzskatāms par naida noziegumu, bet piebilda, ka to veikusi “persona vai grupa, bet ne lielāks veselums”.

Un nobeigumā… Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce trešdien preses konferencē paziņoja, ka Purvīša balva tikts pasniegta arī nākamos desmit gadus. Trešdien Lāce ar uzņēmuma “Alfor” vadītāju Jāni Zuzānu parakstīja nodomu protokolu, lai piepildītu šo mērķi. Iepriekš līgums par balvas pasniegšanu ar “Alfor” bija noslēgts uz desmit gadiem, un bez atkārtotas līguma parakstīšanas nākamā gada februārī tiktu pasniegta pēdējā Purvīša balva. Lāce apstiprināja, ka balvas fonds nemainīsies – Purvīša balvas laureāts arī turpmāk saņems 28 500 eiro, kas ir apjomīgākais vizuālās mākslas apbalvojums Latvijā.

(Visited 24 times, 1 visits today)
(Visited 24 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *