Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

DIENAS NOTIKUMU APSKATS

Otrdien Ministru kabinets Valsts kancelejas direktora amatā apstiprināja bijušo Pārresoru koordinācijas centra vadītāju Mārtiņu Krieviņu. Ministru prezidente Laimdotas Straujuma, izvērtējot konkursa komisijas piedāvātās kandidatūras, Krieviņu atzinusi par piemērotāko šim amatam. Saskaņā ar Straujumas teikto esošo darba vietu Krieviņš var atstāt pēc mēneša.

Valdība otrdien atbalstīja 7,6 miljonu eiro piešķiršanu piena šķirņu slaucamo govju ciltsdarbam. Zemkopības ministrijas sagatavotais ziņojums liecina, ka Krievijas pērnā gada augusta lēmuma dēļ uz vienu gadu aizliegt importu noteiktai lauksaimniecības produkcijai, izejvielām un pārtikai radītie eksporta zaudējumi Latvijai ir apmēram 140 miljonu eiro apmērā, bet zaudējumi piena ražotājiem pārsniedz 50 miljonus eiro. Tā kā Krievijas ieviestās sankcijas būs spēkā līdz 2016.gada 5.augustam, ministrija prognozē, ka eksporta samazinājums un tā radītie zaudējumi lauksaimniecības un piena produktu ražošanas nozarei būs vairākas reizes lielāki. Šo atbalstu plānots izmaksās 2015.gadā. Paredzēts, ka atbalstu varēs saņemt to ganāmpulku īpašnieki, kuri regulāri nodod pienu pārstrādei.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs apstiprina, ka tā dēvētajā oligarhu lietā šobrīd divas personas atzītas par aizdomās turētām. KNAB jau pagājušā nedēļā apstiprināja informāciju, ka politiķis Ainārs Šlesers ir atzīts par aizdomās turēto personu vairāku noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā. Pirmdien Latvijas Televīzija ziņoja, ka šajā lietā Ventspils mēram Aivaram Lembergam piemērots aizdomās turētā statuss – viņu tur aizdomās par tirgošanos ar ietekmi. Savu vainu KNAB izvirzītajos pārmetumos viņš noliedz.

Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs paziņojis, ka Lietuva pieņems tikai tos bēgļus, kas nerada draudus nacionālajai drošībai un kārtībai valstī. Nacionālajā radio Butkevičs pavēstīja, ka tiklīdz bēgļi būs iekārtoti, policija un citas Iekšlietu ministrijas institūcijas vairāk koncentrēsies uz sabiedrisko kārtību. Divu gadu laikā Lietuvai būs jāuzņem 325 bēgļi. Iekšlietu ministrs Sauļus Skvernelis pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Lietuva pirmos bēgļus varētu uzņemt nākamā gada janvārī.

Krievija ir izvietojusi ap 50 tūkstošu karavīru pie robežas ar Ukrainu, otrdien paziņoja Ukrainas bruņoto spēku Ģenerālštāba pārstāvis Vladislavs Selezņevs. Viņš uzsvēra, ka Ukrainas valdības spēku kontrolētās Mariupoles piepilsētas Sartanas apšaudīšana ir vēl viens apstiprinājums, ka pretinieks „neizvairās ne no kādiem variantiem, lai tikai maksimāli saasinātu situāciju” Ukrainas austrumos. Krievijas militārā vadība vairākkārt ir noraidījusi Ukrainas apgalvojumus par karavīru koncentrēšanu Ukrainas robežas tuvumā, atsaucoties uz starptautisko novērotāju, kas veic pārbaudes Krievijas un Ukrainas pierobežas rajonos, datiem.

Taizemes policija turpina meklēt pirmdienas terorakta Bankokā rīkotājus. Uzbrukumā dzīvību zaudēja 22 cilvēki, vairāk nekā 120 tika ievainoti. Paziņots, ka izmeklētāju rīcībā ir vīrieša, kurš varētu būt saistīts ar 17.augusta teroraktu, portrets, kas fiksēts ar videonovērošanas kameru. Bet otrdien Bankokā vienā no virszemes metro stacijām nogranda jauns sprādziens. Tiek ziņots, ka neviens neesot cietis. Policija veic incidenta apstākļu noskaidrošanu.

Indonēzijā glābēji atraduši visu aviokompānijas „Trigan Air Service” avarējušās lidmašīnas pasažieru mirstīgās atliekas: bojā gājuši 54 cilvēki, tostarp pieci bērni un pieci apkalpes locekļi. Laineris nogāzies 12 kilometru attālumā no Oksibilas, uz kurieni tas devās. 10 minūtres pirms nosēšanās sakari ar lidmašīnu pārtrūka.

Ķīnas speciālisti Tjaņdzinas pilsētas noliktavā notikušā sprādziena vietā sākuši attīrīt apkārtni no ūdens, kas satur bīstamas ķīmiskās vielas. Viņiem nāksies apstrādāt un aiztransportēt tūkstošiem tonnu piesārņotā ūdens, kas uzkrājies sprādziena radītajā krāterī un kanalizācijā. Par 12.augusta traģēdijas upuriem kļuva vairāk nekā 100 cilvēku. Triecienvilnis izsita stiklus dzīvojamos namos 2 kilometru radiusā. Cietušo rajonu iedzīvotāji pieprasījuši varas iestādēm kompensāciju.

.

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

Klausieties plkst. 17:40, atkārtojums 20:03, 22:03

(Foto:lsm.lv)(L)

(Visited 47 times, 1 visits today)
(Visited 47 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *