Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

DIENAS NOTIKUMU APSKATS

Ceturtdien Rīgā, Kalnciema ielā atklāja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra jauno ēku. Tās atklāšanas ceremonijā piedalīsies Latvijas prezidents Raimonds Vējonis un Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, Igaunijas ārlietu ministre Marina Kaljuranda, ASV senatori Džons Makkeins, Šeldons Vaithauss un Džons Baraso, kā arī citas augstas Latvijas un ārvalstu amatpersonas. Šī būs starptautiski nozīmīga institūcija, par kuras izveidošanu Latvijā Ziemeļatlantijas padome izlēma pērn 1.septembrī. Centra uzdevums būs sekot līdzi procesiem pasaulē, domāt, kā par NATO lietām runāt ar sabiedrību. Centrs arī organizēs apmācības.

Ceturtdien un piektdien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinās starptautiska konference, kurā diskutē par stratēģiskās komunikācijas nozīmi jaunajā informācijas vidē un kā tā var stiprināt NATO aizsardzības spējas. Konferencē piedalās ap 300 dalībnieku – valstu vadītāji, ārlietu un aizsardzības ministri, NATO pārstāvji, kā arī pētnieki, aizsardzības un komunikācijas eksperti no NATO un partnervalstīm.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis intervijā laikrakstam „Neatkarīgā Rīta Avīze” norāda, ka ir identificētas personas, kas devušās uz Sīriju, lai pievienotos Islāma valsts kaujiniekiem. Ministrs neatklāj konkrētu personu skaitu, vien min, ka daži līdz Sīrijai nav tikuši, bet daži tur ir nokļuvuši. Ministrs norāda, ka starp šīm personām diemžēl ir atrodami tādi, kam vārds un uzvārds ir īsteni latvisks. Viņš uzsver, ka ir jādomā par šādām personām – ir cilvēki, kas nespēj integrēties sabiedrībā un domā par „savu vīrieša pašrealizāciju šādā veidā”. Intervijā ministrs pievēršas arī jautājumam par musulmaņu galvassegu nēsāšanu. Viņš uzskata, ka diskutēt par šo jautājumu var, bet tas jādara uzmanīgi un atbildīgi.

Pagājušā gada Latvijas 100 pelnītāju saraksta pirmajā vietā ierindojies 22 gadus vecais vairāku uzņēmumu īpašnieks Mārcis Martinsons, aiz sevis atstājot iepriekšējo gadu lielākos pelnītājus AS „ABLV Bank” īpašniekus Oļegu Fiļu un Ernestu Berni, liecina žurnālista Lato Lapsas, SIA „Lursoft” un žurnāla „Kapitāls” pētījums. „Lursoft IT” valdes locekle Daiga Kiopa informēja, ka kopējais peļņas apjoms Martinsonam piederošajos uzņēmumos 2014.gadā pārsniedza 30 miljonus eiro.

Lielbritānijas Iekšlietu ministrija ceturtdien paziņoja, ka Francijas ostas pilsētā Kalē tiks izvietoti Lielbritānijas policisti, lai cīnītos ar kontrabandistiem, kas sūta imigrantus pāri Lamanšam. Policisti strādās kopīgi ar Francijas kolēģiem. To vadīs viens britu un viens franču virsnieks, un tas ir viens no pasākumiem cīņai ar migrantiem, par ko ceturtdien vienošanos parakstīja abu valstu iekšlietu ministri Terēza Meja un Bernārs Kazenēvs.

Dienvidkorejas valdība pavēlējusi sākt iedzīvotāju evakuāciju no pierobežas zonas ar Ziemeļkoreju pēc tam, kad ap pulksten 15.52 pēc vietējā laika starp abām valstīm notikusi apšaude, ko uzsākusi Ziemeļkorejas puse, ievainojot divus karavīrus. Dienvidkorejas armija kaimiņvalsts uzbrukumam atbildējusi ar vairākiem desmitiem artilērijas šāvienu pa Ziemeļkorejas pierobežas zonu. Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija atklājusi, ka arī iepriekš radars bija fiksējis šaušanu pāri robežai, bet dienvidi provokācijai neatbildēja.

Polijas mediji vēsta, ka divi dārgumu meklētāji paziņojuši par leģendām apvītā nacistu Otrā pasaules kara laika „zelta vilciena” atrašanu. Tiek uzskatīts, ka mītiskais vilciens ar nacistu salaupīto zeltu, dārglietām un ieročiem pazuda netālu no Vroclavas 1945.gadā, kad tai tuvojās padomju spēki. Atrastais vilciens esot 150 metru garš, un tajā atrodoties 300 tonnu zelta. Atradums saskan ar Polijā izplatītiem stāstiem par nacistu „zelta vilcienu”, kas Otrā pasaules kara beigās pazuda netālu no Ksjonžas pils.

Maskavā, 83 gadu vecumā, naktī no trešdienas uz ceturtdienu miris krievu aktieris un režisors Ļevs Durovs. Savā vairāk nekā piecdesmit gadu ilgajā karjerā aktieris spēlējis vairāk nekā 200 lomu gan kino, gan teātrī, tāpat darbojies arī kā režisors un pasniedzējs. Latviešu skatītāji Durovu vislabāk pazīst kā aģentu Klausu no filmas „17 pavasara mirkļi”.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

Klausieties 17:40, atkārtojums 20:03, 22:03

(Foto:nra.lv)(L)

(Visited 79 times, 1 visits today)
(Visited 79 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *