Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

E-paraksta uzturētāji: Valstij vajadzīgs izšķirošais solis par rīku savu e-pakalpojumu sniegšanai

Lai gan e-paraksts Latvijā ieviests jau pirms desmit gadiem – 2006.gada 4.oktobrī -, tomēr tas aizvien nav galvenais rīks e-pakalpojumu lietošanā. Tāpēc valstij būtu jāizšķiras, ar kuru rīku tā vēlas sniegt savus e-pakalpojumus.

Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina, ka desmit gados attiecībā uz e-parakstu ne visi mērķi ir sasniegti.

Viņš pauda prieku par lietojamības pieaugumu, kas katru gadu ir starp 30% un 40%. Bet cilvēku skaits, kas lieto e-parakstu, aizvien ir nepietiekams. E-paraksts aizvien nav galvenais rīks e-pakalpojumu lietošanā.

Trūkstot valsts politikas e-pakalpojumu saņemšanai. “Vajadzīgs izšķirošais solis, ar kuru rīku valsts vēlas sniegt savus e-pakalpojumus,” pauda Boka.

Pati valsts e-parakstu izmanto pasīvi, lai gan ir arī labie piemēram, piemēram, Valsts ieņēmumu dienests un Uzņēmumu reģistrs. Tomēr kopumā to izmanto aktīvāk. “Vairs nevaram atrast pie horizonta iestādi, kas nesaprot vai nevar pieņemt dokumentus ar e-parakstu un ar tiem strādāt,” saka LVRTC priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Latvijai salīdzinājumā ar Eiropas Savienību ar e-parakstu iet labi. Taču nav izdevies sasniegt mērķi, kuru savulaik izvirzīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), ka valsts iestādēm savstarpēji 90% gadījumu jāizmanto  elektroniskie dokumenti. Tas lielā mērā atkarīgs no iestāžu vadītājiem.

(Visited 20 times, 1 visits today)
(Visited 20 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *