Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Eiropa apstiprina plānu likt Facebook un YouTube pastiprināti kontrolēt naida kurināšanu

Eiropas Savienības dalībvalstis ir atļāvušas virzīt tālāk izskatīšanai likumprojektu, kas varētu ieviest jaunas prasības sociālo tīmekļu uzturētājiem. Facebook, YouTube, Twitter un citiem būs jābloķē visa veida saturs, kas saistāms ar naida kurināšanu, terorismu u.tml. Likumprojektu vēl jāapstiprina Eiropas Parlamentā, tad tas kļūs par likumu.

Šis varētu kļūt par pirmo likumu Eiropā, kas tieši iejaucas sociālo tīmekļu darbībā. Pagaidām tiek uzskatīts, ka ierobežojumi uz video saturu neattieksies uz tiešraidēm, jo tās nav iespējams ar saprātīgiem līdzekļiem pārbaudīt un ierobežot.

Vienlaikus jaunais likumprojekts paredz, ka video straumēšanas servisiem (Netflix, Amazon Prime Video u.c.) būs jānodrošina vismaz 30% piedāvātā satura ar filmām un seriāliem, kas tapuši Eiropā.

Facebook, Twitter, YouTube un Microsoft jau iepriekš ir pauduši nostāju, ka tiek darīts viss, lai no sociālajiem tīmekļiem izskaustu naida kurināšanu un terorisma popularizēšanu. Šāda veida saturs ir jānoņem 24 stundu laikā, bet Eiropas Komisija norādījusi, ka vismaz pagaidām sociālie tīmekļi ar šo uzdevumu netiek laicīgi galā.

(L)

(Visited 9 times, 1 visits today)
(Visited 9 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *