Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Eiropas komisārs ir pret ekonomisko migrantu uzņemšanu

Eiropas Savienības komisārs migrācijas jautājumos Dimitris Avramopuloss solījis sākt cīņu pret cilvēku kontrabandistiem, kuri uz Eiropu nelikumīgi pārved migrantus, ziņo BBC. Avramopuloss paziņojis, ka tos migrantus, kuri ES ierodas tikai ekonomisku iemeslu dēļ, nosūtīs atpakaļ uz mītnes zemi.

Vienlaikus, pēc viņa teiktā, desmitiem tūkstoši bēgļu, kas glābjas no karadarbības dzimtenē, ir tiesības palikt Eiropā, un daudzas valstis var darīt vairāk, lai viņiem palīdzētu. Viņš arī atzina, ka migrācijas problēmas Eiropas ietekmēs vēl daudzus gadus.

Patlaban migrantu skaits, kas drūzmējas pie Eiropas Savienības robežām, sasniedzis rekordskaitli – tie ir 107,5 tūkstoši cilvēku. Tas ir lielākais skaits migrantu kopš 2008.gada, kad ieviesa migrantu skaitīšanu.

Tikmēr Vācija dažās Eiropas valstīs ierosinājusi izveidot bēgļu reģistrācijas centrus. Par to paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele tikšanās laikā ar Francijas prezidentu Fransuā Olandu, vēsta BBC.

Pēc Merkeles teiktā, ES jau notikusi vienošanās šādus centrus izveidot Grieķijā un Itālijā, kur ierodas visvairāk migrantu. Turklāt šādu centru celtniecībai jābeidzas jau šogad. „Vilcināties nedrīkst,” teica kanclere.

Arī Olands atbalstījis Merkeles priekšlikumu, norādot, ka migrācija ir visas Eiropas problēma. Specializēti centri, teica Olands, nodarbosies ar visu migrantu reģistrāciju. Turklāt viņš norādīja, ka nepieciešams atšķirt tos bēgļus, kuri ierodas, meklējot patvērumu, no nelegālajiem imigrantiem, kuri, viņaprāt, ir „absolūti nepieņemami”.

Arī ASV nākamgad plāno uzņemt 5000 līdz 8000 sīriešu bēgļu, pirmdien paziņoja amatpersonas. ASV Valsts departamenta preses sekretārs Džons Kērbijs pavēstīja, ka ANO Bēgļu aģentūra vēlas pārsūtīt uz ASV 15 000 sīriešu bēgļu. Decembrī Vašingtona ziņoja, ka uzņēmusi 9000 ANO pārsūtītos bēgļus.

(Teksts: irir.lv)(L)

(Visited 40 times, 1 visits today)
(Visited 40 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *