Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Eiropas Parlaments Eiropas Savienības budžetā pardz nauda migrācijai un darbavietām

Eiropas Parlaments pērn 24.novembrī, pieņemot Eiropas Savienības budžetu 2016.gadam, noteica budžeta izdevumu apjomu – 155 miljardi eiro maksājumu saistībās, kas ir juridiska apņemšanās piešķirt līdzekļus ilgtermiņa (vairāk nekā par gadu) programmu īstenošanai,  un 143,9 miljardus eiro faktiskajiem maksājumiem, ar ko mēs saprotam līdzekļus, kas tiek izmaksāti saņēmējiem attiecīgajā budžeta gadā. Šie lēmumi atbilst Eiropas Parlamenta un Eiropas Savienības Padomes pērn 15.novembrī panāktajam kompromisam. Eiropas Parlamenta sarunvedējiem izdevās panākt vairāk finansējuma bēgļiem un migrācijai, studentu apmaiņas programmai “Erasmus+” un pētniecības un izstrādes programmai “Apvārsnis 2020” (Horizon 2020).

Līdz ar to tika nodrošināts, lai visus šim nolūkam Eiropas Savienības daudzgadu budžeta plānā atliktos resursus izmantotu pašreizējās bēgļu un migrācijas krīzes risināšanā, piešķirot līdzekļus gan katrai  dalībvalstij atsevišķi, gan papildus valstīm, kas atrodas pie Eiropas Savienības ārējām robežām, kuru tuvumā ir konflikti un pa kurām ieplūst bēgļi. Saskaņā ar vienošanos, šim nolūkam atvēlēs par 1,6 miljardiem eiro vairāk, nekā sākotnēji rosināja Komisija.

Eiropas Parlamentam izdevās arī panākt papildus resursus mazajiem un vidējiem uzņēmumiem – 14,3 miljonus eiro, līdzekļus programmai “Apvārsnis 2020”, lai kompensētu iepriekš šai programmai atņemto finansējumu, ko novirzīja “Junkera investīciju fondam” – 31,8 miljonus eiro, kā arī finansējumu studentu apmaiņas programmai “Erasmus+” – papildus 6,6 miljonus eiro.

Eiropas Parlamentam izdevās arī pārliecināt Eiropas Padomi un Komisiju apņemties arī 2016.gadā turpināt Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvu, kas tiek pārskatīta, kā arī apņemties pārmērīgi nekrāt neapmaksātos rēķinus.

Oficiāli pieņemot Eiropas Savienības budžetu, vairāki runātāji norādīja, ka 2016.gada pārskatīšanā ir jāmaina Eiropas Savienības tēriņu prioritātes, kas nospraustas 2013.gadā pieņemtajā septiņgades budžeta plānā.

(U)

Eiropas Parlaments nolēmis
1. Ceļotāju aizsardzības noteikumi digitālajam laikmetam
2. Zvanīt uz mājām būs lētāk
3. Vienkāršota mazo pārrobežu parādu atgūšanas procedūra
4. Eiropas Parlaments Eiropas Savienības budžetā pardz nauda migrācijai un darbavietām
5. Stingrāks likums cīņai pret naudas atmazgāšanu
6. Eiropas Parlaments samazina komisijas maksu par maksājumu karšu lietošanu
7. No 2018.gada pavasara jaunie auto modeļi jāaprīko ar avārijas zvanu ierīci eCall
8. Eiropas Parlaments ierobežo videi kaitīgo plastmasas maisiņu lietošanu
9. Eiropas Parlaments atbalsta dalībvalstu brīvu izvēli ģenētiski modificētu organismu jautājumos

(Visited 38 times, 1 visits today)
(Visited 38 times, 1 visits today)

1 Comment

  1. Pingback: Ceļotāju aizsardzības noteikumi digitālajam laikmetam – Business News

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *