Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Eiropas Parlaments mudina nekavējoties uzsākt «Brexit» procesu

Eiropas Parlaments otrdien, 28.jūnijā, mudināja Lielbritāniju nekavējoties sākt izstāšanās procesu no Eiropas Savienības pēc ceturtdienas referenduma, kurā vairākums nobalsoja par ES  pamešanu.

Eiropas Parlamenta rezolūcijā, par kuru nobalsoja 395, bet pret– 200 deputāti,  norādīts, ka Lielbritānijas iedzīvotāji pauduši savu gribu un tā ir pilnībā jārespektē, uzsākot nekavējoties izstāšanās procesu.

Uzrunā Eiropas Parlamentam Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers uzsvēra, ka britu iedzīvotāju vēlmes jārespektē, taču norādīja, ka kampaņa par izstāšanos “falsificēja realitāti”.

Tikmēr eiroskeptiski noskaņotās Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas (UKIP) līderis Naidžels Farāžs, kurš aktīvi atbalstīja izstāšanas kampaņu pirms referenduma, paziņoja, ka Lielbritānija nebūs pēdējā valsts, kas izstāsies.

ES līgumi paredz, ka pieteikumu par izstāšanos  var iesniegt dalībvalsts valdība, ko britu kabinets pagaidām nesteidz darīt.

Vācijas kanclere Angela Merkele iepriekš otrdien uzrunā Vācijas parlamentā pauda pārliecību, ka ES var pārdzīvot “Brexit”, un brīdināja Lielbritāniju, ka ES nepacietīs mēģinājumus izstāšanās sarunās “nosmelt krējumu”, ziņo AFP.

Viņa piebilda, ka jebkurš, kas vēlas atstāt ES ģimeni, nevar sagaidīt, ka varēs atbrīvoties no visiem pienākumiem, bet saglabāt privilēģijas.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums ceturtdien, 23.jūnijā, notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par  Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Izstāšanos “Brexit” atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balstiesīgo iedzīvotāju.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons pēc referenduma, kurā vairākums balsstiesīgo valsts iedzīvotāju nobalsoja par valsts iziešanu no ES, piektdien, 24.jūnijā, paziņoja, ka atkāpsies no premjera amata.

ES līderi pēc Lielbritānijas referenduma piektdien aicināja Lielbritāniju nevilcināties ar izstāšanās procesu.

(Visited 37 times, 1 visits today)
(Visited 37 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *