Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Eiropas Parlaments samazina komisijas maksu par maksājumu karšu lietošanu

Pircējiem un tirgotājiem ļoti svarīgi būs tas, ka komisijas maksu, ko bankas iekasē no mazumtirgotāja par maksājumu ar kartes apstrādi, turpmāk ierobežos Eiropas Savienības mēroga “griesti”. Tie būs spēkā uz komisijas maksu par maksājumu karšu darījumiem gan citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, gan vienas dalībvalsts robežās, un tie samazinās izmaksas arī pircējiem.

Par debetkaršu maksājumu apstrādi mazumtirdzniecībā citā Eiropas Savienības dalībvalstīs noteiktie komisijas maksas griesti būs 0,2% no darījuma vērtības.

Eiropas Parlaments ir nodrošinājis, ka 0,2% griesti pēc piecu gadu pārejas perioda būs jāpiemēro arī iekšzemes debetkaršu darījumiem.

Pašlaik mazumtirgotājiem bieži nav citas iespējas kā vien pieņemt visas maksājumu kartes pēc to izsniedzēju izvirzītiem noteikumiem. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem mazumtirgotājiem, izvēloties karšu shēmu, būs pienākums akceptēt vienīgi tās attiecīgās shēmas kartes, uz kurām attiecas “griestu” regula.

Pēc jaunajiem noteikumiem varētu rasties situācija, ka mazumtirgotājs pieņem mazāku maksājumu karšu klāstu, tomēr samazinātās darījuma apstrādes maksas dēļ ieguvēji būs gan mazumtirgotāji, gan arī pircēji.

Jaunie noteikumi nebūs spēkā attiecībā uz tā sauktajām “trīspusējām” karšu shēmām (kā “Diners” vai “American Express”). Izņēmumi būs arī korporatīvās kartes, ko lieto vienīgi norēķiniem par darījumu pakalpojumiem, kā arī “īpašās kartes”, kā, piemēram, “Amazon” kredītkarte, ko var lietot vienīgi iepirkumiem “Amazon” internetveikalā.

Pēc trim gadiem noteikumi tiks piemēroti arī trīspusējām karšu shēmām, kas pilnvarojušas citas puses izsniegt kartes un tādējādi apiet likumu, faktiski darbojoties kā četrpusējās shēmas.

Jaunie “griesti” gan neattiecas uz naudas izņemšanu no bankomātiem.

(U)

Eiropas Parlaments nolēmis
1. Ceļotāju aizsardzības noteikumi digitālajam laikmetam
2. Zvanīt uz mājām būs lētāk
3. Vienkāršota mazo pārrobežu parādu atgūšanas procedūra
4. Eiropas Parlaments Eiropas Savienības budžetā pardz nauda migrācijai un darbavietām
5. Stingrāks likums cīņai pret naudas atmazgāšanu
6. Eiropas Parlaments samazina komisijas maksu par maksājumu karšu lietošanu
7. No 2018.gada pavasara jaunie auto modeļi jāaprīko ar avārijas zvanu ierīci eCall
8. Eiropas Parlaments ierobežo videi kaitīgo plastmasas maisiņu lietošanu
9. Eiropas Parlaments atbalsta dalībvalstu brīvu izvēli ģenētiski modificētu organismu jautājumos

(Visited 40 times, 1 visits today)
(Visited 40 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *