Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Eiropas Parlaments veidos Eiropas robežu un krasta apsardzes dienestu

Eiropas Svienība trīskāršos izdevumus, lai nodrošinātu savu robežu drošību – līdz 322 miljoniem eiro 2020.gadā. Uz aģentūras Frontex bāzes tiek veidots Eiropas robežu un krasta apsardzes dienests. Tā rīcībā būs pusotra tūkstoša personāla liels ātrās reaģēšanas dienests.

Tādus priekšlikumus Strasbūrā otrdien izteica migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisārs Dimitrs Avramopuls. Viņš uzsvēra, ka jaunā institūcija darbosies pēc Eiropas Savienības, nevis atsevišķu valstu pieprasījuma.

“Būtībā, ja kaut kur uz robežas radīsies problēmas, bet nacionālie dienesti būs bezdarbīgi, tad Eiropas Komisija sadarbībā ar dalībvalstīm drīkstēs iejaukties. Bet sākumā mēs noteiksim, tieši kurā robežas daļā nepieciešama steidzama rīcība”’.

Grieķija līdz pat šim laikam atsakās no sadarbības savas un kopējās robežas apsardzē. Partijas SIRIZA Eiropas Parlamenta deputāts Kosts Hrizogons nevēlas, lai piekrastes patrulēšanā tiktu piesaistīti Turcijas kuģi.

“Pirmkārt, jānodrošina, lai robežsargi ievērotu cilvēktiesības, īpaši attiecībā uz tiem, kas Eiropā ierodas laivās. Otrkārt, nedrīkst pieļaut to, ka sadarbība ar trešajām valstīm būtu pretrunā ar Eiropas Savienības dalībvalstu likumīgajām interesēm, it īpaši, ja runājam par to teritoriālu nedalāmību”.

Itālijā valdošo kreisi centrisko spēku deputāte Patrīsija Toija uzskata, ka Eiropas Savienība piešķir nepietiekamus līdzekļus, lai bēgļus izvestu no valstīm, kurās viņi ir ieradušies pirmām kārtām.

“Domāju, ka Itālija šiem priekšlikumiem dos pozitīvu vērtējumu. Mēs visi tikai iegūsim, ja atrisināsim visas Eiropas robežu kotroles problēmas. Tomēr nedrīkst koncentrēties tikai uz šī viena migrācijas politikas aspekta. Tāpat nepieciešams kopīgi nodarboties ar bēgļu uzņemšanu, to pērdalīšanu starp dažādām valstīm un tā tālāk””.

Atbilstoši Briseles priekšlikumam, jaunā robežapsardzes dienesta pienākumos ietilps, Eiropas Savienībā uzturēšanās atļauju nesaņēmušo   migrantu, deportācija.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(G)

(Visited 82 times, 1 visits today)
(Visited 82 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *