Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Eiroskeptiķi piektdien, 13.janvārī, protestē pie Ministru kabineta

Protesta akcijā “Pirmā tautas kopā nākšana” piektdien, 13. janvārī, pulcējas eiroskeptiķi pie Ministru kabineta – cilvēki protestē pret virkni sociālo un ekonomisko problēmu.  Pasākumu organizē Staņislavs Bukains, kas ir Eiroskeptiķu rīcības partijas jauniešu organizācijas vadītājs. Bukains ir zināms arī kā organizācijas “GVD Baltija” vadītājs. Viena no problēmām, ko “Eiroskeptiķi” vēlas risināt, ir arī cilvēku nepatiesu apsūdzību atmaskošana, kas piedalījās 2009. gada Vecrīgas nemiera grautiņos. Paši “Eiroskeptiķi” uzskata, ka šis 2009. gadā notikušais grautiņš, bija valdības mākslīgi radīts. Internetā gan izplatījās pieņēmumi, ka piektdien varot atkārtoties 2009.gada 13. janvāra grautiņi.

Patlaban spriedums 13. janvāra grautiņu krimināllietā nav stājies spēkā vēl tikai vienā lietā, kas nonākusi Augstākajā tiesā (AT), liecina tiesu apkopotā informācija. Visbiežāk notiesātajiem tiesa piespriedusi piespiedu darbus.

Reāli cietumsodi šajās lietās tika piespriesti deviņām personām, nosacīts sods piespriests 17 personām, taču trim personām sods mainīts uz reālu cietumsodu, jo netika pildīti nosacītā soda noteikumi. Piespiedu darbs bija noteikts 26 cilvēkiem, tajā skaitā vienā gadījuma notika šā soda aizstāšana ar īslaicīgu brīvības atņemšanu.

Naudas sods tika piespriests trim personām. Vienā gadījumā tika piemērots medicīniska rakstura piespiedu līdzeklis, tas ir, ārstēšana vispārēja tipa psihiatriskajā stacionārā, kas vēlāk grozīts uz medicīniska rakstura piespiedu līdzekli – ambulatorisku ārstēšanu medicīnas iestādē.

(L)

(Visited 55 times, 1 visits today)
(Visited 55 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *