Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Eksperti atklāj izplatītākās kļūdas pāru attiecībās

Lai arī atrast savu īsto un vienīgo nav nemaz tik vienkārši, visai grūti ir kopt un attīstīt arī attiecības. Ir būtiski ne tikai neieslīgt rutīnā un negarlaikoties, bet arī uzticēties un atbalstīt vienam otru. Dzīve ik pa laikam mēdz «piespēlēt» negaidītas lietas, kuras beigās izrādās kā pārbaudījums attiecībām. Lielbritānijas interneta laikraksts «The Independent» vērsies pie vairākiem speciālistiem, lai noskaidrotu, kā izvairīties no kļūdainiem lēmumiem

Pirmkārt, sekss nav nemaz tik liela problēma, kā daudzi uzskata, sarunu uzsāk attiecību speciāliste Barbara Blūmfilda (Barbara Bloomfield). «Sekss ir baudpilna un lieliska attiecību izprieca. Ja neviens no partneriem neizjūt vajadzību pēc tā, jāņem vērā, ka līdzjūtīgas attiecības bez seksa arī ir baudāmas.»

Eksperti norāda, ka komunikācija ir pati svarīgākā lieta attiecībās. Ja pāris ir nolēmis, ka sekss viņu attiecībās nav prioritāte, tad nav nekādu iemeslu tam, lai abu savienība neizdotos.

«Veselīgās attiecībās jūs abi paši izlemjat, kas ir pareizi,» uzskata speciālists Gurprīts Seins (Gurpreet Singh). «No otras puses, neatbilstošas vēlmes jeb cerības var novest pie aizvainojuma un attiecību problēmām.»

Lai arī komunikācija liekas pilnīgi pašsaprotama ikdienas sastāvdaļa, tā ir viena no pāru lielākajām problēmām. Gan runāšana, gan klausīšanās ir nepieciešama vienlīdzīgā apjomā, pauž Seins. «Dariet to atklāti un godīgi ar vēlmi saprasties, nevis vienkārši nodot informāciju.»

Attiecību speciālists Mārtins Barovs (Martin Burrow) piebilst, ka svarīgs ir arī komunikācijai atvēlētais laiks: «Runāt tikai pēc kāda notikuma, nevis pirms tā, ir slikts veids, kā komunicēt.»

Speciālisti norāda, ka pats svarīgākais ir saprast, ka otru cilvēku mainīt nav iespējams, mainīt var tikai pats sevi. Blūmfilda piebilst, ka attiecībās būtiski ir apzināties, ka abi esat kā komanda, kas nozīmē, ka nevienam no jums nevajadzētu uzņemties kādus pienākumus darīt vienatnē, nesaņemot neko pretī.

(L)

(Visited 38 times, 1 visits today)
(Visited 38 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *