Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Elektrovilcienu iegādei naudu no budžeta nevajadzēs

AS “Pasažieru vilciens” (PV) jaunu elektrovilcienu iegādei naudu no valsts budžeta nevajadzēs, taču būs statistiska ietekme uz budžeta bilanci, uzsvēra uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns.
Pagājušajā nedēļā valdībā bija plānots skatīt informatīvo ziņojumu par tālāko rīcību elektrovilcienu iegādes projektā, taču jautājums tika par nedēļu atlikts. Attiecīgajā ziņojumā secināts, ka nav iespējams izdabūt PV ārā no vispārējā valdības sektora statistikas izpratnē, lai tādējādi elektrovilcienu projektam nebūtu ietekmes uz valsts budžeta bilanci.

“Tas bija pamata scenārijs, ar kuru mēs diezgan ilgi un nopietni strādājām. (..) Viens no potenciālajiem risinājumiem bija, ka infrastruktūras maksājumus no valsts budžeta, kas mums veido aptuveni divas trešdaļas no visa apgrozījuma, tiktu piešķirts pa taisno AS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) kā infrastruktūras pārvaldītājam, nevis caur pasūtītāju Autotransporta direkciju un PV Teorētiski to varētu izdarīt. Tas savukārt nozīmētu, ka publiskā nauda, kas patlaban tiek ierēķināta PV, parādās LDz, kurš nav valsts vispārējā dienesta klasifikatorā. Parādoties šai publiskajai naudā pietiekami lielā apmērā LDz un ņemot vērā LDz investīciju plānus, tai skaitā elektrifikāciju, pastāv ļoti risks, ka šajā vispārējā valdības dienesta klasifikatorā iekļūtu pats LDz,” klāstīja Lubāns.

(L)

(Visited 14 times, 1 visits today)
(Visited 14 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *