Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

EP aicina uz kopīgu ES stratēģiju jauniešu radikalizācijas novēršanai

Informācija liecina, ka vairāk nekā 5000 Eiropas Savienības iedzīvotāju ir pievienojušies teroristu organizācijām un citiem militāriem grupējumiem Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā.

Nesenie teroristu uzbrukumi Parīzē vēlreiz atgādināja, ka nepieciešams steidzami koordinēt Eiropas Savienības dalībvalstu rīcību, lai novērstu to iedzīvotāju radikalizāciju. Tas īpaši uzsvērts Eiropas Parlamenta rezolūcijā par Eiropas iedzīvotāju radikalizēšanas un teroristu kustību veiktās vervēšanas nepieļaušanu, kurā izvirzīti konkrēti priekšlikumi visaptverošai cīņai pret ekstrēmismu.

Eiropas Parlaments iesaka izveidot Eiropas džihādistu un aizdomās turēto džihādistu melno sarakstu, izstrādāt vienotu pieeju kriminālatbildības noteikšanai personām, kuras tiek uzskatītas par ārvalstu kaujiniekiem, un nodrošināt, ka visi ārvalstu kaujinieki pēc viņu atgriešanās Eiropā tiek pakļauti juridiskai kontrolei un vajadzības gadījumā administratīvi aizturēti.

Deputāti uzsver vajadzību pēc Eiropas Savienības ārējo robežu obligātas un sistemātiskas kontroles un prasa ātrāku un efektīvāku informācijas apmaiņu starp dalībvalstu tiesībaizsardzības iestādēm un Eiropolu, jo īpaši optimizējot Šengenas informācijas sistēmas  izmantošanu.

Tāpat Eiropas Parlamenta deputāti apņēmušies līdz 2015.gada beigām pabeigt Eiropas Savienības direktīvu par pasažieru datu reģistru, tomēr atgādina, ka tā būs tikai viens no pasākumiem cīņā pret terorismu, un joprojām vajadzīga vērienīga un visaptveroša Eiropas Savienības stratēģija terorisma apkarošanai.

Deputāti aicina dalībvalstis konfiscēt pases vai iesaldēt finanšu līdzekļus iedzīvotājiem, kas plāno pievienoties teroristu organizācijām, bet vienlaikus izveidot arī palīdzības sistēmu, piemēram, uzticības tālruņa dienestu, kas ļautu radiem, draugiem un paziņām gūt atbalstu vai viegli un ātri paziņot par kādas personas pēkšņām uzvedības izmaiņām, kuras var liecināt par radikalizēšanos vai personas izceļošanu nolūkā pievienoties teroristu organizācijai.

Eiropas Parlaments arī uzstāj, ka būtiski ir iesaistīties starpkultūru dialogā ar dažādām kopienām.

Eiropas Parlamenta deputāti mudina Eiropas cietumos nošķirt ieslodzītos, kuri ir līdzdarbojušies vardarbīgā ekstrēmismā, lai nepieļautu terorisma ideoloģiju spiedienu uz citiem ieslodzītajiem.

Lai kavētu naidīgu vai terorismu slavinošu vēstījumu izplatīšanu, Eiropas Parlaments vēlas, lai no interneta īsā laikā dzēstu nelikumīgu saturu, ar ko izplata vardarbīgu ekstrēmismu, tomēr, to darot, jāievēro pamattiesības. Dalībvalstīm jāapsver iespēja veikt tiesiskas darbības pret interneta uzņēmumiem, kuri atsakās dzēst nelikumīgu saturu savās interneta platformās.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(13:07, atkārtojums 16:07, 19:20, 22:20)

(G)

(Visited 63 times, 1 visits today)
(Visited 63 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *