Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

EP noklausīsies komisāru Etingeru

Trīs Eiropas Parlamenta komitejas pirmdien, 9.janvārī, izvaicās komisāru Ginteru Etingeru, kuru Eiropas komisijas prezidents Žans Klods Junkers ir izvirzījis budžeta un cilvēkresursu komisāra amatam.

Šis amats ir atbrīvojies pēc tam, kad līdzšinējā komisāre Kristalina Georgijeva ir pieņēmusi amatu Pasaules bankā. Tikmēr vairākas nevalstiskās organizācijas un arī parlamenta deputāti ir aicinājuši Etingeru šajā amatā neapstiprināt.

Ginteru Etingeru uz noklausīšanos ir aicinājušas Budžeta, Budžeta uzraudzības un legālo lietu komitejas, kuras pēc tam tiksies atsevišķi, lai sniegtu savu novērtējumu Eiropas Parlamenta prezidentam un politisko grupu vadītājiem.

Taču pagājušajā nedēļā deviņi Eiropas Parlamenta deputāti aicināja Etingera kandidatūru atsaukt, jo viņš neesot piemērots izvēlētajam amatam. Deputāti uzskata, ka komisārs Etingers ir pārkāpis komisāru rīcības kodeksu, pagājušā gada oktobrī tikšanās laikā ar vācu uzņēmējiem nākot klajā ar rasistiskiem, pret sievietēm necienīgiem un homofobiskiem izteikumiem, kā arī lidojot prokrieviska vācu lobista privātajā lidmašīnā.

Pēc deputātu domām Etingera apstiprināšana amatā nosūtītu nepareizu signālu Eiropas pilsoņiem, kuri cer, ka komisārs ievēros demokrātijas principus un iestāsies par caurskatāmību, dažādību un sociālo iekļaušanu. Ar līdzīgu aicinājumu pie Žana Kloda Junkera vērsusies arī grupa nevalstisku organizāciju.

(Visited 12 times, 1 visits today)
(Visited 12 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *