Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Finanšu ministre: Veselības budžets – vienīgais, kas atgriezīsies pirmskrīzes līmenī

Veselības nozarei nākamā gada budžetā plānots papildus atvēlēt 64 miljonus eiro, kas paredzēti gan rindu mazināšanai, gan strukturālās reformas īstenošanai, gan infrastruktūras projektu pabeigšanai, norāda finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība), uzsverot – veselības aprūpes budžets ir vienīgais, kas atgriezīsies pirmskrīzes līmenī.

Saeimā piektdien, 14.oktobrī, iesniegs nākamā gada valsts budžeta projektu. Simbolisko budžeta portfeli no finanšu ministres rokām saņems Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība), un ar to sāksies nākamā gada valsts budžeta projekta izskatīšana parlamentā.

Valdība ceturtdien atbalstīja budžetu, kura ieņēmumi plānoti par 664 miljoniem eiro lielāki nekā šogad, bet izdevumi – par 681 miljonu eiro lielāki. Galvenās budžeta prioritātes ir izglītība, drošība un veselība.

Tiesa gan, tieši veselības nozarē strādājošie finanšu ministri piektdien no rīta pie Saeimas sagaidīs ar protestiem, jo uzskata, ka budžeta pieaugums ir nepietiekams. Reizniece-Ozola gan vērtē, ka valdība darījusi visu iespējamo, lai nozarei palīdzētu.

“Veselības nozare, protams, ir viena no jomām, kur ir gadiem ilgi ielaistas problēmas. Un nevienai valdībai nav tādas burvju nūjiņas, kas ar vienu mājienu uzreiz atrisinātu visas vajadzības.

Bet, man šķiet, ka mēs nākamā gada budžetā esam izdarījuši diezgan lielu darbu. Mēs kopumā veltīsim papildus 64 miljonus eiro veselības nozarei – gan rindu mazināšanai, gan strukturālās reformas īstenošanai, gan infrastruktūras projektu pabeigšanai. Tas ir lielākais pieaugums pēdējo gadu laikā,” teica ministre.

Veselības nozares finansējums nākamgad palielināsies par 8,5%. Kopējais budžeta finansējums nozaeri būs par apmēram 30 miljoniem eiro lielāks nekā pirmskrīzes periodā. “Tā ir faktiski vienīgā no nozarēm, kurai finansējums ir atgriezies un pat lielāks nekā pirms krīzes,” piebilda Reizniece-Ozola.

(Visited 16 times, 1 visits today)
(Visited 16 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *