Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Globālais kiberuzbrukums varētu būt saistīts ar Ziemeļkoreju

Kiberdrošības eksperti ieguvuši tehniskas liecības, kas atbilstoši viņu skaidrojumam ļauj saistīt Ziemeļkoreju ar globālo izspiedējvīrusu “WannaCry”, kas kopš piektdienas 150 valstīs inficējis vairāk nekā 300 000 datoru.
Tomēr Eiropas Savienības (ES) policijas pārvalde Eiropols otrdien paziņojusi, ka vēl ir pāragri izdarīt konkrētus secinājumus. Eiropola pārstāvis sacīja, ka izmeklētas tiek visas iespējas, bet ziņas par Ziemeļkorejas saistību ar notikušo vēl nav iespējams apstiprināt.

“Mēs pie tā strādājam. Izmeklēšana turpinās. Tas varēja nākt no visurienes, no jebkuras valsts,” ziņu aģentūrai AFP norādīja Eiropola preses pārstāvis.

Daži “WannaCry” programmatūras agrākās versijas kodi parādījušies programmās, kuras izmanto “Lazarus Group”. Šo organizāciju vairāku uzņēmumu pētnieki identificējuši kā Ziemeļkorejas hakeru operāciju, pirmdien apliecināja uzņēmumi “Symantec” un “Kaspersky Lab”.

“Tas ir labākais pavediens, kādu mēs saistībā ar “WannaCry” izcelsmi līdz šim esam redzējuši,” atzina “Kaspersky Lab” pētnieks Kurts Baumgartners.

Abi uzņēmumi atzina, ka, balstoties liecībās, kuras tviterī publicējis “Google” drošības analītiķis Nīls Meta, pagaidām ir pāragri spriest, vai Ziemeļkoreja ir bijusi iesaistīta uzbrukumos.

Uzņēmumi arī atzina, ka tiem ir jāturpina koda izpēte, un mudināja citas organizācijas sniegt palīdzību. Hakeri mēdz atkārtoti izmantot citu operāciju kodus, tāpēc nokopētus fragmentus nevar uzskatīt par galīgiem pierādījumiem.

(L)

(Visited 17 times, 1 visits today)
(Visited 17 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *