Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Holandieši un briti par Latvijas degvielas cenām būtu sajūsmā

Atvaļinājuma laikā plānojot baukt uz ārvalstīm ar personīgo automobili, ir svarīgi zināt, cik naudas būs jāizdod par degvielu.

Izrādās, vislielākie izdevumi gaidāmi Nīderlandē. Tur 95 markas benzīns maksā 1,63 eiro par litru. Arī darba meklētāju sapņu zemē – Lielbritānijā benzīna cena ir līdzīga – 1,61 eiro. Starp valstīm ar dārgāko degvielu minama arī Dānija, kur benzīns maksā 1,59 eiro par litru; Itālija ar1,58 eiro un Grieķija ar 1,54 eiro.

Savukārt dīzeļdegviela visdārgākā ir Lielbritānijā – 1,67 eiro par litru, kam seko Itālija un Šveice ar 1,43 un 1,39 eiro par litru. Sevišķi astronomiskas nosaukto lielvalstu cenas liktos Krievijas iedzīvotājiem, kur benzīns maksā vien 56 centus, bet dīzeļdegviela – 54 centus. Tomēr jāņem vērā, ka arī algas Krievijā ir krietni mazākas nekā Eiropā.

Rīgā jūlija mēnesī 95. markas benzīns maksāja apmēram 1,24 eiro par litru, bet dīzeļdegviela – deviņus centus lētāk. Citviet Eiropā autobraucēji šovasar ir spiesti samierināties ar cenu kāpumu, tikmēr Latvijā vasaras vidū degvielas cenas ir kritušās par diviem līdz pieciem eirocentiem.

Taču cik ļoti degvielas cenu svārstības patiesībā izjūt autobraucēji? Lai to noskaidrotu, devāmies uz vienu no Rīgas degvielas uzpildes stacijām.

 

Labdien, kādu degvielu Jūs izmantojat?

Labdien, es izmantoju dīzeļdegvielu.

Vai, jūsuprāt, izdevīgāk ir braukt ar dīzeļdegvielu?

Noteikti ir izdevīgāk braukt ar dīzeļdegvielu, jo tā ir lētāka.

Cik daudz lētāka ir dīzeļdegviela?

Uzreiz tā grūti pateikt, bet nav īpaši liela tā starpība. Lielākais kādi 5 centi varētu būt. Bet ilgtermiņā tāpat tas atmaksājas vairāk, jo salīdzinot ar mašīnām ar benzīna vai dīzeļa motoru,dīzelis patērēs vismaz par vienu trešdaļu mazāk nekā benzīna motors.

Vai degvielas cenu dinamika ir labvēlīga pircējam?

Šis ir diezgan sarežģīts jautājums. Degvielas cenas nekad nestāv un vietas, tās svārstās. Kādu dienu degviela ir lētāka, kādu – dārgāka. Bet tas nemaina autobraucēja ikdienu. Ja viņam degviela ir vajadzīga, tad viņš tāpat to pirks.

Bet jūtamas pārmaiņas pēdējā laikā nav novērotas?

Es tam īpaši nepievēršu uzmanību. Jā, bija viens brīdis, kad degviela bija nokritusies diezgan ievērojami. Degvielas uzpildes stacijās varēja pat novērot mašīnu rindas, jo visi gribēja uzreiz pa lēto pieliet pilnu bāku.

…………………………………………………………………………………………………………………….

Es izmantoju benzīnu.

Kāpēc tieši benzīnu?

Kad pirku mašīnu, tai bija benzīna motors.

Vai esat pircis degvielu ārzemēs?

Kādu laiku atpakaļ bija gadījies. Ja nemaldos, tas bija Igaunijā.

Vai jutāt kādas cenu atšķirības?

Lielas atšķirības nebija, bet tobrīd par dažiem centiem degviela bija dārgāka Igaunijā.

Un, ja mēs runājam par degvielas kvalitāti.Vai Jūs varat novērtēt – Latvijā tā ir labāka, vai Igaunijā?

Es vairāk vai mazāk auto aupildu vienā degvielas uzpildes stacijā. Un par to kvalitāti es gribētu domāt, ka ir vienāda. Ņemot vērā, ka tas ir viens degvielas uzpildes stacijas tīkls, es pieņemu, ka arī kvalitātei jābūt vienādai.

 

Lai gan Latvijā degvielas cenas krītas, pagaidām vēl iedzīvotāji būtiskas izmaiņas neizjūt. Degvielas tirgotāji prognozē, ka līdz ar Irānas naftas eksporta atsākšanu kritīsies naftas cenas, kas nākotnē mums varētu nodrošināt vēl lētākus braucienus ar auto.

 

Gita Gžibovska, 1. Biznesa radio

(Visited 175 times, 1 visits today)
(Visited 175 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *