Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Iemesli, kāpēc vajadzētu apspriest savas finanses ar draugiem?

Sarunas par naudu un finansēm, līdzīgi kā par reliģiju un politiku, daudziem cilvēkiem ir tabu. Ir ļoti daudz iemeslu, kāpēc cilvēki nevēlas izpaust informāciju par savām finansēm pat pašiem tuvākajiem. Detalizētu informāciju par savām finansēm patiešām izpaust nevajadzētu. Nedz draugiem, nedz paziņām nevajadzētu zināt, piemēram, cik liela ir jūsu alga, cik bieži jūs ņemat ātros kredītus un kādas ir jūsu kopējās parādsaistības, taču vispārīga finanšu apspriešana gan var būt visai noderīga un vērtīga gan jums, gan jūsu draugiem. Kāpēc vajadzētu apspriest finanšu tēmas ar saviem draugiem?

1. Iespēja iemācīties kaut ko jaunu

Tāpat kā draugi mēdz apmainīties ar idejām par to, kādas grāmatas būtu vērts izlasīt un kādus ēdienus gatavot, var apmainīties arī ar zināšanām un idejām par finansēm. Ja īsumā pastāstīsiet par savām finansiālajām problēmām vai finanšu mērķiem, iespējams, draugiem būs kādi labi ieteikumi par to, kā šīs problēmas atrisināt un kā sasniegt savus mērķus. Varbūt arī viņiem ir līdzīga pieredze, un līdz ar to draugi pratīs dot patiešām noderīgus un vērtīgus padomus. Protams, arī jūs varat palīdzēt viņiem. Divas galvas vienmēr ir gudrākas par vienu, tāpēc necentieties visu slēpt un noklusēt.

2. Draugi var jums likt mainīt finanšu uzskatus

Vēl viens veids, kā finanšu apspriešana var būt vērtīga, ir mainīt vispārīgos uzskatus par naudu. Iespējams, jūs pat neapzināties, ka jūsu pašreizējie uzskati ir nepareizi un tieši tāpēc jūs nespējat nodrošināt labu finansiālo situāciju. Lai to saprastu, vienmēr ir vajadzīgs kāds no malas, kas to visu objektīvi novērtē. Ja apspriedīsit savus finanšu uzskatus ar draugiem, iespējams, viņiem būs labi argumenti, kas liks jums pārdomāt līdzšinējos pieņēmumus, kam esat ticējis.

3. Jūs varat salīdzināt savus finanšu sasniegumus

Ļoti būtiski ir arī tas, ka šādā veidā varat salīdzināt savus un draugu finanšu sasniegumus un kopējo finansiālo situāciju. Daudzi cilvēki uzskata, ka viņu finansiālās situācija ir pietiekoši laba, taču tas tā ir tikai tāpēc, ka viņi nezina, ko patiesībā nozīmē laba finansiālā situācija un izaugsme. Iespējams, kamēr jūs sakrājāt naudu jaunam auto, jūsu draugi naudu investēja un nopelnīja pietiekoši, lai atmaksātu bērnu studijas vai nodrošinātu sev pienācīgu pensiju vecumdienās. Jūsu jauno auto visi redz, bet draugu sasniegumus nē, kamēr tie ir daudz lielāki un nozīmīgāki. Tas, ko redzam no malas, var būt mānīgs, tāpēc rodas nepareizi priekšstati par saviem panākumiem. Lai tas nenotiktu, runājiet par finansēm un naudu ar saviem tuvākajiem draugiem un pieņemiet no viņiem padomus.

4. Jūs varat atbalstīt viens otru

Finanšu apspriešana var dot arī neatsveramu atbalstu, kas palīdzēs sasniegt jebkurus mērķus. Ja jūsu draugiem ir labāka finansiālā situācija, atbalsts var izpausties arī kā naudas aizdevums grūtā brīdī, taču pamatā šeit ir domāts emocionāls atbalsts un palīdzība sevis motivēšanā. Piemēram, ja pastāstīsit saviem draugiem, ka dotajā brīdī jūsu finansiālā situācija ne tuvu nav laba un esat nolēmis taupīt, draugi var solidarizēties un meklēt lētākas izklaides un iespējas kopā pavadīt laiku. Tāpat draugi var jums aizrādīt brīžos, kad gribat tērēties, bet esat apsolījušies to nedarīt.

5. Jūs varat padarīt naudas taupīšanu interesantāku

Savukārt, ja noskaidrojat, ka finansiālas problēmas ir gan jums, gan jūsu draugiem, jūs varat mesties uz vienu roku un taupīt naudu kopā. Lai to darīt būtu vieglāk, varat pat naudas taupīšanu pārvērst aizraujošā sacensībā – atvēliet konkrētu naudas summu konkrētam laika periodam un centieties ar to izdzīvot. Beigās salīdziniet, kuram no šīs summas būs palicis lielāks atlikums. Varat arī saderēt uz kaut ko, lai būtu vēl interesantāk un būtu vēl lielāks azarts. Tāpat kopīga taupīšana var palīdzēt rast idejas, kā atpūsties, lieki netērējoties.

Informācija par personīgajām finansēm nav kaut kas, ko vajadzētu stāstīt katram garāmgājējam, taču, pilnībā izslēdzot sarunas par finansēm pat ar saviem tuvākajiem draugiem, jūs zaudējat iespēju iemācīties daudz ko jaunu un gūt atbalstu. Protams, jums nav jāinformē savi draugi par katru paņemto patēriņa kredītu vai veikto finanšu darījumu, bet parunāt par to, kāda ir jūsu vispārējā finansiālā situācija un uzskati par naudu, būs ļoti labs sarunu temats teju jebkurā tikšanās reizē.

(L)

(Visited 23 times, 1 visits today)
(Visited 23 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *