Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Irākas armija turpina uzbrukumu Mosulas virzienā

Irākas armija turpina uzbrukumu otras lielākās pilsētas Mosulas virzienā. Tai izdevies no džihādistu grupējuma “Islāma valsts” kaujiniekiem atgūt stratēģiski svarīgo Keijāras pilsētu.

Irākas armijas vadība ziņo, ka pilsēta pilnībā atbrīvota un patlaban notiek atmīnēšanas darbi. Kauju laikā mierīgie iedzīvotāji necieta, tāpēc Keijārā drīz varēs atjaunoties ikdienas dzīves ritms.

Savukārt Irākas aizsardzības ministrija informē, ka uzbrukumā piedalījās regulārās armijas daļas un elitārās speciālās vienības. Aviācijas atbalstu nodrošināja Amerikas Savienoto Valstu vadītā koalīcija.

Keijāras apkaimē atrodas lielas naftas atradnes, tāpēc panākumam ir arī būtiska ekonomiska nozīme. Tomēr Irākas militārpersonas pagaidām ir piesardzīgas izteikumos par uzbrukumu Mosulai, kas atrodas 70 kilometru attālumā. Iepriekš amatpersonas solīja, ka pilsēta tiks atbrīvota šogad.

Jau ziņots, ka Irākas armija jūlijā ieņēmusi stratēģiski nozīmīgo Fallūdžas pilsētu valsts vidienē. Tā kopš 2014.gada janvāra atradās  grupējuma “Islāma valsts” kontrolē. Fallūdžas atbrīvošanas operācija sākās 23.maijā, un jau jūnija sākumā regulārās armijas daļas atbrīvoja vairākas tās priekšpilsētas. Tomēr islāmisti vēl joprojām kontrolē lielu valsts daļu un nozīmīgo Mosulas pilsētu.

(Visited 11 times, 1 visits today)
(Visited 11 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *