Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Īsa pamācība virtuves plānošanā: TOP kļūdas un kā tās nepieļaut

Virtuve, kurā gatavojam maltītes, ēdam vakariņas, socializējamies ar ģimeni un draugiem, ir viena no svarīgākajām telpām mājoklī. Tā kā tieši virtuvē pavadām lielu daļu sava laika, tai jābūt ne vien vizuāli skaistai, bet arī funkcionāli un parocīgi izkārtotai. Sadarbībā ar virtuves mēbeļu studijas Arens speciālistiem noskaidrojām, kādas ir visbiežāk pieļautās kļūdas projektējot virtuvi, un vaicājām pēc padoma, kā no tām izvairīties.

“Maģiskais trīsstūris”

Virtuve ir telpa, kurā pavadām ļoti daudz sava laika. Lai virtuvē darboties būtu ērti, patīkami un praktiski, to projektējot, ir ļoti svarīgi ievērot ergonomiku jeb “maģiskā trīsstūra” principu. Apzīmējums “maģiskais trīsstūris” sevī ietver trīs virtuves elementus (ledusskapi, izlietni un plīti) un to izkārtojumu telpā. Proti, tas paredz, ka ienākot virtuvē, tajā vispirms novietots ledusskapis, kurā ērti varam salikt nopirktos pārtikas produktus. Tālāk jāatrodas izlietnei un visbeidzot – plīts virsmai. Protams, starp šīm zonām ir jāatstāj vieta arī vismaz 60 centimetru lielai darba zonai.
Santehnika

Latvijā bieži sastopama tendence ir nepārdomātu izvadu izvietošana pirms virtuves projekta uzsākšanas. Pareizi izvadītiem izvadiem ir būtiska nozīme, kas ietekmē gan to, kā virtuve izskatīsies, gan to, cik tā būs ergonomiska. Lai izprastu dažādas nozīmīgas nianses un virtuve būtu ērta, un kalpotu cilvēkam, nevis otrādi, pirms izvadu ierīkošanas vēlams konsultēties ar virtuves mēbeļu dizaineri.

Tas, kurš strādā virtuvē, zina vislabāk

Plauktu, atvilktņu skaitā un izmēros visvairāk orientēsies tā persona, kura ikdienā virtuvē pavada visvairāk laika. Piemēram, ja galvenā mājsaimniece ir sieva, tad tieši viņai ir jāuztic jautājumi par to, cik daudz vietas virtuvē nepieciešams produktiem, tehnikai, piederumiem un citām detaļām.

Materiālu izvēle

Ne viss ir zelts, kas spīd! Materiāli netiešā veidā ietekmē funkcionalitāti. Proti, kamēr viena materiāla virsmas kopt ir viegli, citas var sagādāt problēmas. Piemēram, pirkstu nospiedumus no krāsota MDF būs grūtāk noņemt kā no lakota, pulēta MDF. Savukārt, uz nano materiāla pirkstu nospiedumi vispār nepaliks. Masīvkoka darba virsmas ir ļoti jūtīgas pret mitruma un karstuma ietekmi, kā arī uz tām nevar izliet neko krāsojošu, kamēr kvarca virsmas spēj panest praktiski visu. Pirms virtuves projektēšanas ir jāapdomā un jāizsver, kādus materiālus izvēlēties atbilstoši savam dzīvesveidam.

Tiek aizmirsta darba zona

Novērojumi liecina, ka bieži vien cilvēki, kuri virtuvi projektē pirmo reizi, padomā par visu, izņemot vietu darba zonai. Taču patiesībā tieši šai zonai virtuvē vajadzētu atvēlēt visvairāk vietas. Darba zona ir vieta, kur visam ir jābūt gan viegli sasniedzamam, gan izmantojamam. Ir svarīgi, lai pats ēst gatavošanas process būtu maksimāli komfortabls, piemēram, lai produktus var gan ērti novietot, gan sagriezt, gan salikt traukos.

(L)

(Visited 17 times, 1 visits today)
(Visited 17 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *