Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Islāma valsts Sīrijā nolaupa 230 civiliedzīvotājus

Teroristiskais grupējums Islāma valsts pilsētā Sīrijas centrālajā daļā dažas stundas pēc tās ieņemšanas sagūstījis 230 civiliedzīvotājus, tostarp 60 kristiešus, piektdien paziņoja novērotāji.

Organizācija Syrian Observatory for Human Rights (SOHR) vēsta, ka civiliedzīvotāji sagūstīti ceturtdien Kajateinas pilsētā, kuru Islāma valsts ieguva trešdien vēlu vakarā.

Islāma valsts nolaupīja vismaz 230 cilvēkus, tostarp vismaz 60 kristiešus, kad gāja cauri Karjateinai,” sacīja SOHR vadītājs Rami Abdels Rahmans.

Daudzi kristieši bija aizbēguši uz Karjateinu no Alepo provinces.

Viņš sacīja, ka desmitiem sagūstīto “Islāma valsts” meklēja saistībā ar “sadarbošanos ar režīmu”, un viņu vārdi bija sarakstos, kurus džihādisti izmantoja, pārmeklējot pilsētu.

Ģimenes, kuras mēģināja bēgt vai slēpties, tika uzmeklētas un saņemtas gūstā.

Karjateina atrodas krustcelēs starp Islāma valsts teritorijām austrumu Homsas reģionā un teritorijām tālāk uz rietumiem.

Pirms kara pilsētā dzīvoja 18 000 cilvēku, tostarp sunnītu musulmaņi un apmēram 2000 Sīrijas katoļu un pareizticīgo.

Kā vēsta kāds Sīrijas kristietis no Damaskas, kurš savulaik dzīvojis pilsētā, kristiešu iedzīvotāju skaits tur tagad samazinājies līdz tikai 300.

Maijā cilvēki maskās sagūstīja sīriešu mācītāju Žaku Muradu no Sīrijas Katoļu klostera Karjateinā, netālu no “Islāma valsts” kontrolē esošās Palmīras.

Murads, kurš palīdzēja gan kristiešiem, gan musulmaņiem, gatavoja palīdzību bēgļu pieplūdumam no Palmīras.

(Teksts: diena.lv)(L)

(Visited 76 times, 1 visits today)
(Visited 76 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *