Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

«Islāma valsts» šogad zaudējusi 14% teritorijas

Džihādistu grupējums «Islāma valsts» («Daesh») 2015.gadā zaudējis apmēram 14% tā kontrolētās teritorijas, savukārt Sīrijas kurdi ir gandrīz trīskāršojuši viņu kontrolēto teritoriju, teikts ASV bāzētās domnīcas «HIS Jane’s» ziņojumā.

Šāda notikumu attīstība ir trieciens šim grupējumam, kura mērķis ir teritoriju ieņemšana un paturēšana sava tā sauktā «kalifāta» paplašināšanai.

Starp «Islāma valsts» zaudējumiem ir stratēģiski svarīgā Talabjadas pilsēta Sīrijā pie Turcijas robežas, Irākas ziemeļu pilsēta Tikrīta un naftas pārstrādes rūpnīca Irākas Baidži pilsētā.

Starp citiem lieliem zaudējumiem ir automaģistrāles posms starp «Islāma valsts» Sīrijas bastionu Rakas pilsētu un Irākas ziemeļu pilsētu Mosulu, jo tā zaudēšana sarežģī šā grupējuma apgādi.

Grupējuma kontrolētā teritorija ir sarukusi no 128 tūkstošiem kvadrātkilometru gada sākumā līdz 78 tūkstošiem kvadrātkilometru 14.decembrī.

«Islāma valsts» šogad ir ieņēmusi arī jaunas nozīmīgas teritorijas, tostarp Sīrijas vēsturisko Palmiras pilsētu un Irākas lielākās provinces Anbaras galvaspilsētas Ramadi centru.

IHS atzina, ka šīs uzvaras gūtas uz ziemeļu teritoriju rēķina, kuras grupējums zaudējis galvenokārt kaujās pret kurdiem.

Sīrijas kurdu kontrolēto zemju platība šogad pieaugusi par 186%.

Irākas valdība gada gaitā atguvusi no «Islāma valsts» apmēram 6% savas teritorijas, bet Irākas kurdi atguvuši 2% savu zemju.

Lielākais teritoriju zaudētājs Sīrijas bruņotajā konfliktā šogad bija Sīrijas valdība, kuras kontrolētā teritorija sarukusi par 16% līdz apmēram 30 tūkstošiem kvadrātkilometru. Sīrijas kopējā platība ir aptuveni 185 tūkstoši kvadrātkilometru.

 

Pirmais Biznesa radio pēc TVNET/BNS/AFP (G)

 

(Visited 46 times, 1 visits today)
(Visited 46 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *