Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Izdota Edvarda Treimaņa-Zvārguļa grāmata ‘150 epitafu jeb kapuzrakstu’

Latvijas Universitātes (LU) Literatūras, folkloras un mākslas institūts laidis klajā dzejnieka Edvarda Treimaņa-Zvārguļa epitāfiju krājumu, ko veido 150 latviešu rakstniekiem, māksliniekiem un kultūras darbiniekiem veltīti piemiņas panti.

Tie rakstīti 20. gadsimta 30. gadu beigās. Epitāfiju adresātu vidū ir gan Edvarda Treimaņa-Zvārguļa priekšteči Kristofors Fīrekers, Ernsts Gliks, Gothards Frīdrihs Stenders, Garlībs Merķelis, gan arī Treimaņa-Zvārguļa laikabiedri, kuru vairums epitāfiju tapšanas laikā vēl bija dzīvi vai dzejnieku pārdzīvoja – Rainis, Aspazija, Kārlis Dziļleja, Ernests Brastiņš, Hilda Vīka, Jānis Ziemeļnieks, Elīna Zālīte, Jānis Medenis, Eriks Ādamsons, Veronika Strēlerte un citi.

Edvards Treimanis-Zvārgulis droši un atklāti iestājas par taisnības cīnītājiem, izciliem kultūras cilvēkiem, bet kategoriskus un asus spriedumus velta brīvā vārda apspiedējiem, diletantiem mākslā un literatūrā. Krājums atdzīvina latviešu literatūras vēsturi, ļaujot nojaust par pretrunām, konfliktiem vai aizvainojumu, kas neizbēgami pastāv jebkura laikmeta liecinieku starpā.

(L)

(Visited 22 times, 1 visits today)
(Visited 22 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *