Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

IZM nemaina atteikumu akreditēt Latvijas Biznesa koledžu

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) atstājusi spēkā Augstākās izglītības padomes (AIP) lēmumu un atteikusi ārkārtas akreditāciju Latvijas Biznesa koledžai (LBK).

Jau vēstīts, ka bažas par nelegālās imigrācijas riskiem saistībā ar šīs koledžas mēģinājumiem piesaistīt ārvalstu studentus iepriekš pauda drošības iestādes, gan citas atbildīgās iestādes. AIP pērn lēma akreditāciju atteikt. LBK šo lēmumu apstrīdēja IZM.

Kā norāda ministrijā, LBK līdz ar IZM lēmuma spēkā stāšanos šā gada 23.februārī zaudē valsts akreditētas augstākās izglītības statusu un tiesības izsniegt valsts atzītus augstākās izglītības diplomus.

Ņemot vērā ārvalstu studentu sūdzības par koledžas rīcību, kā arī valsts institūciju vairākkārt paustos iebildumus par koledžas darbību ārvalstu studentu uzņemšanā, 2016. gada maijā Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) veica LBK darbības izvērtējumu. Pārbaudes laikā koledžas darbībā tika konstatēti normatīvo aktu pārkāpumi, uz kuriem IKVD bija norādījis arī iepriekš veiktajā pārbaudē 2015. gadā.

(L)

(Visited 21 times, 1 visits today)
(Visited 21 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *