Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Jaudīgo putekļusūcēju ēras gals: ilgtermiņā saredz ieguvumus patērētājiem

Eiropas Savienības (ES) regula paredz, ka no 2017. gada 1. septembra patērētājiem drīkstēs pārdot tikai tādus putekļsūcējus, kuru jauda nepārsniedz 900 vatus. Līdz šim atļautā maksimālā jauda ir 1600 vati.

ES regula nosaka, ka turpmāk gada enerģijas patēriņš putekļsūcējam nedrīkstēs pārsniegt 43 kilovatstundas gadā. Putekļu izdalīšanās rādītājs nedrīkst būt lielāks par 1%.

Turklāt ražotājiem pieejamas nepatentētas un izmaksu ziņā izdevīgākas tehnoloģijas, kas ļauj samazināt putekļsūcēju ražošanas un pārdošanas cenu, kā arī enerģijas patēriņu.

“Dzīvokļos un mājās pieaug elektrisko ierīču klāsts, tas nozīmē, ka arī nepieciešamā un patērētā jauda palielinās. Tomēr “Latvenergo” reti maina elektroinstalāciju un ievada jaudu, turklāt senāk celtām ēkām to nemaz nevar izdarīt. Tāpēc efektīvāks enerģijas patēriņš ir faktiski vienīgais reālais risinājums,” akcentē Avotiņš. Zinātnieks velk paralēles ar LED spuldzēm, indukcijas plītīm un ekonomiskām veļasmašīnām. Līdzīgi attīstījušies arī elektromotori. “Kāpēc mums būtu jāmaksā tā pati cena par tehnoloģiju, kas ir neefektīvāka?” retoriski vaicā Avotiņš.

(L)

(Visited 12 times, 1 visits today)
(Visited 12 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *