Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Jaunais ANO ģenerālsekretārs sola darīt visu iespējamo, lai Sīrijā iestātos miers

Savā pirmajā preses konferencē jaunais ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs pauda īpašas bažas par situāciju Sīrijā un atzina, ka darīs visu iespējamo, lai tur iestātos miers.

“Es jūtu dziļu solidaritāti ar Sīrijas tautu. Es biju augstais komisārs, kad šī valsts atvēra robežas un savu māju durvis miljoniem Irākas bēgļu, kā arī palestīniešiem. Viņi varēja justies droši un līdzvērtīgi pamatiedzīvotājiem. Mana sirds sāp, skatoties, kā šī tauta cieš. Tāpēc darīšu visu iespējamo, lai Sīrijā iestātos miers,” apliecināja Gutērrešs.

Uzrunā Ģenerālajā asamblejā Gutērrešs norādīja, ka ir laiks stāties pretī teroristiem un populistiem, kuri pastiprina viens otru savā ekstrēmismā. Kopējiem spēkiem ir jāizjauc alianse starp vardarbīgajiem ekstrēmistiem un tiem, kuri pauž ksenofobijas idejas. Kā vienu no savas darbības prioriotātēm jaunievēlētais organizācijas vadītājs minēja arī dzimumu līdztiesības problēmas un sieviešu tiesību aizstāvību.

67 gadus vecais Gutērrešs septiņus gadus bija Portugāles premjerministrs, bet bēgļu problēmas ANO viņš risināja no 2005. līdz 2015.gadam. Pašreizējais ANO vadītājs Bans Kimūns paziņoja, ka plašās zināšanas par pasaules politiku un dzīvīgais prāts viņam labi kalpos, vadot organizāciju kritiskā periodā.

Jau ziņots, ka 13.oktobrī ANO Ģenerālā asambleja oficiāli iecēlusi bijušo Portugāles premjerministru un ANO augsto komisāru bēgļu jautājumosAntoniu Gutērrešu par organizācijas jauno ģenerālsekretāru.

(Visited 20 times, 1 visits today)
(Visited 20 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *