Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Jaunais regulējums un neveiksmes iepirkumos liks vērtēt ‘Pasažieru vilciena’ nākotni

Eiropas Savienība (ES) virzās uz jaunu regulējumu dzelzceļa nozarē, kas apvienojumā ar AS ”Pasažieru vilciens” nespēju jau gadiem iegādāties jaunus elektrovilcienus var likt vērtēt attiecīgā uzņēmuma pastāvēšanu ilgtermiņā.
Autotransporta direkcija (ATD), kuras atbildības sfērā ietilpst arī pasažieru pārvadājumi pa dzelzceļu, skaidroja – lai novērstu šķēršļus vienotas Eiropas dzelzceļa telpas izveidei, 2013. gadā tika piedāvāta Ceturtā dzelzceļa tiesību aktu pakete, kurai jāpalīdz veidot tādu dzelzceļa nozari, kurā valda lielāka konkurence un ir labāki savienojumi starp Eiropas Savienību (ES) un tās kaimiņvalstīm.
Dzelzceļa paketi var iedalīt divos pīlāros – tehniskajā un politiskajā (tirgus) pīlārā. Politiskais pīlārs paredz dzelzceļa pārvadājumu tirgus atvēršanu iekšzemes pasažieru pārvadājumu jomā, kā arī pārvadātāju un dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāju nodalīšanu. Pērn decembrī Eiropas Parlaments (EP) apstiprināja jaunus noteikumus, kas prasa līgumus pasažieru pārvadājumu pa dzelzceļu nodrošināšanai slēgt tikai konkursa kārtā, kā arī veicināt jaunu pakalpojumu attīstību dzelzceļā, kas patlaban pārvadāto cilvēku skaita ziņā krietni atpaliek no citiem transporta veidiem.

(L)

(Visited 20 times, 1 visits today)
(Visited 20 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *