Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Jaunās prasības kases aparātiem būs jāievieš gada laikā

Jaunās tehniskās prasības kases aparātiem stāsies spēkā no 2017.gada 1.janvāra. Sēdē vairāku nevalstisko organizāciju pārstāvji lūdza Ministru kabinetu pagarināt attiecīgu termiņu līdz 2018.gadam, lai dotu uzņēmējiem vairāk laika jauno prasību ieviešanai, taču valdības atbalstu attiecīgais lūgums neguva.

Vienlaikus paredzēts, ka uzņēmumiem, kuri būs iekļauti tā sauktajā baltajā sarakstā, jaunās prasības būs jāievieš līdz 2020.gadam.

Nosakot jaunas prasības kases aparātiem, paredzēts izskaust mahinācijas ar attiecīgo aparatūru nolūkā nemaksāt nodokļus pilnā apmērā.

Valdības atbalstītie noteikumu grozījumi paredz stingrākas tehniskās prasības kases aparātiem, piemēram, iekļauta prasība, ka kases aparātā nedrīkst atrasties ar kases aparāta nodrošināšanu nesaistīta datortehnikas aparatūra vai programmnodrošinājums, kas nav aprakstīts dokumentācijā. Tāpat kases aparātam ir jānodrošina informācijas par reģistrētajiem darījumiem un reģistrēto darījumu kopsummas saglabāšana un uzkrāšana tā energoneatkarīgajā atmiņā vai fiskālās atmiņas modulī. Noteikumu projekts precizē prasības programmatūrai, tai skaitā prasības attiecībā uz rezerves datu uzkrāšanu.

Izmaiņas skars arī prasības kases aparātu lietošanas kārtībai. Atbalstīts ierosinājums mainīt kritēriju hibrīda kases aparāta un kases sistēmas obligātas lietošanas uzsākšanai. Kritērijs tiks saistīts ar darījumu kopsummu, kas reģistrēta kases aparātos konkrētā nodokļu maksātāja struktūrvienībā. Tiks precizēti arī kases aparātu lietotāju un apkalpojošo dienestu pienākumi, arī attiecībā uz kases aparātu reģistrāciju Valsts ieņēmumu dienestā un izslēgšanu no reģistra.

 

Pirmais Biznesa radio pēc financenet/BNS (G)

(Visited 90 times, 1 visits today)
(Visited 90 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *