Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Jaunievēlētā Igaunijas prezidente iestājas par sankciju pagarināšanu pret Krieviju

Jaunievēlētā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida uzskata, ka Eiropas Savienība nedrīkst atcelt pret Krieviju noteiktās sankcijas. Attiecību uzlabošana iespējama vienīgi, ja Maskava ievēros Minskas vienošanās saistībā ar konfliktu Ukrainā.

Uzstājoties parlamentā, Kaljulaida norādīja, ka sankciju atcelšana būtu piekāpšanās, kādu nedrīkst atļauties. Ierobežojumi līdz šim gan nav devuši gaidīto rezultātu.

“Tām nav bijis tādu rezultātu, kādiem tās domātas un kas ļautu tās atcelt. Tomēr rezultāts ir – visas ES valstis noturējušās uz viena viļņa, un mēs uzturam spēkā spiedienu,” norādījusi jaunievēlētā prezidente.”Mēs redzam, ka līdz šim tās nav darbojušās, bet tas nav iemesls tās atcelt. Iemesls varētu būt Minskas vienošanos izpilde,” norādīja Kaljulaida.

Ziņots, ka Igaunijas parlamentam ar sesto balsošanas kārtu izdevās ievēlēt jaunu valsts prezidenti – pie partijām nepiederošo Kersti Kaljulaidu. Drīz pēc ievēlēšanas viņa intervijā Latvijas Radio uzsvēra, ka galvenais ir mazināt sašķeltību un meklēt kompromisus kopīgo problēmu atrisināšanai.

(Visited 41 times, 1 visits today)
(Visited 41 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *