Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Kā optimizēt savu naudas plūsmu?

Ja jūs visu laiku dzīvojat no algas līdz algai un reizēm pat ņemat ātros kredītus jeb credit rapid, lai varētu segt tekošos maksājumus, jums, visticamāk, ir problēmas ar naudas plūsmu. Tas nozīmē, ka jūs regulāri dzīvojat pāri saviem līdzekļiem, un jūsu izdevumi pārsniedz ienākumus. Tas netiek uzskatīts par labu stilu. Kaut gan mūsdienās lielākā daļa cilvēku izvēlas šādu finanšu apriti, tā ir ļoti riskanta. Gadījumā, ja uzradīsies kādi neplānoti tēriņi, jums var rasties nopietnas finansiālas problēmas, jo nebūs līdzekļu, ar ko tos segt. Ja vēlaties, lai jums ir stabila, normāla naudas plūsma, izmēģiniet kādu no sekojošajām taktikām.

1. Visu laiku sekojiet līdzi savam budžetam
Protams, pats pamats, lai sakārtotu savas finanses, ir izveidot budžeta plānu, taču ar to vien ir par maz. Vairumā gadījumu pie nepareizas naudas plūsmas ir vainojami gadu gaitā izveidojušies ieradumi un vajadzību pieaugums, līdz ar to budžets nemitīgi mainās. Katru mēnesi ir jāpārskata, vai izdevumi nav palielinājušies. Ja sekosit līdzi savai naudas plūsmai, tad pamanīsit, kā tā notiek. Cilvēka vajadzības visu laiku aug, taču ne vienmēr ienākumi aug līdzi vajadzībām. Ir jāsaprot, ka izdevumi nevar palielināties mūžīgi, līdz ar to ir nepieciešams vai nu samazināt savus izdevumus, vai palielināt ienākumus. Ja rūpīgi izpētīsit, kam un kā jūs tērējat savu naudu, visticamāk, atradīsit ļoti daudz izdevumu kategoriju, uz kurām iespējams ietaupīt lielas naudas summas.
2. Izlīdziniet savus ienākumus
Normāla naudas plūsma ir vienmērīga. Protams, kādreiz nākas izdot vairāk naudas, ja ir jāveic kādi lielāki pirkumi, taču bieži vien tas tiek darīts nepamatoti un nelietderīgi. Piemēram, saņemot ikgadējo prēmiju vai naudu par pārmaksātajiem nodokļiem, tā uzreiz tiek iztērēta lietām, kas nav vitāli nepieciešamas, savukārt vēlāk nauda atkal var pietrūkt. Naudas plūsmu vajag izlīdzināt, proti, netērēt visu naudu uzreiz. Prēmija un citus papildus ienākumus nevajag uztvert kā bonusus, bet gan ietvert tos pamata budžetā. Piemēram, ja gada beigās saņemat prēmiju 600 eiro apmērā, uztveriet tos kā ienākumus 50 eiro apmērā katru mēnesi vai arī vienkārši atstājiet šo naudu kā rezervi reizēm, kad pietrūkst naudas.
3. Plānojiet lielus izdevumus
Kā jau tika minēts, naudas plūsmai jābūt vienmērīgai, un tas attiecas arī uz izdevumiem, tāpēc lielākus tēriņus vajadzētu plānot savlaicīgi. Piemēram, ja zināt, ka konkrētā datumā jums būs jāmaksā īpašuma nodoklis par visu gadu, sāciet jau laicīgi tam atlikt naudu, lai izlīdzinātu savus izdevumus. Piemēram, ja šis nodoklis ir 100 eiro, tad piecus mēnešus iepriekš sāciet atlikt naudu. 20 eiro mēnesī nav liela summa, taču 100 eiro mēnesī gan var radīt finansiālas problēmas.
4. Atmaksājiet savus kredītus, bet nepārspīlējiet
Mūsdienās daudzi cilvēki dzīvo uz parāda. Piemēram, daudziem ir jāatmaksā studiju kredīti, hipotekārie kredīti, auto kredīti, kā arī patēriņa kredīti jeb credit de nevoi personale. Veikt savlaicīgu kredīta atmaksu, protams, ir ļoti svarīgi, taču, ja jūsu finansiālā situācija nav spīdoša, pietiks ar to, ka veiksit minimālos obligātos maksājumus. Ja nevarat to atļauties, necentieties atmaksāt ilgtermiņa kredītus pirms termiņa. Labāk veidojiet uzkrājumus neparedzētām situācijām. Tad jūs varēsit būt pārliecināti, ka jebkurā situācijā varēsit sevi nodrošināt, turklāt, jums nebūs jāuztraucas par to, ka varētu pietrūkt naudas kredīta maksājumu veikšanai.
Īsumā, ir jācenšas visu laiku domāt līdzi tam, lai ienākumi būtu proporcionāli izdevumiem, taču ir jāpatur prātā, ka izdevumu kategorijā ir jāiekļauj arī nauda neparedzētiem tēriņiem. Ja spēsit nodrošināt to, ka naudas plūsma ir vienmērīga un sabalansēta, jūsu finansiālā situācija ātri vien nostabilizēsies.

(L)

(Visited 31 times, 1 visits today)
(Visited 31 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *