Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Kā pareizi sauļoties?

Rīgā ir pietiekami daudz vietu, kur iespējams sauļoties, peldēties un visādi citādi vasarīgi pavadīt laiku.

 

Īpaši uzmanīgiem ir jābūt bērniem, gaišmatainiem cilvēkiem un rudmatiem. Saule pašlaik ir aktīva, kas nozīmē, ka tās stari ir asāki, nekā parastā vasaras dienā. Tāpēc es ieteiktu doties sauļoties līdz 10:00 rītā un pēc 15:00. Turklāt vajadzētu izmantot sauļošanās krēmu, īpaši bērniem un gaišmatainiem cilvēkiem. Ja saule rada diskomfortu, tad jāizvēlas krēms ar augstāku filtru. Tāpat labāk iedegt kustībā. Pastaigāt jūras krastā, paspēlēt bumbu, nevis vienkārši gulēt. Tādējādi saules stari skars ķermeni, bet ne tik tiešā veidā.

 

Cilvēkam saule ir nepieciešama, citādi neizstrādātos D vitamīns. Taču, kā jau es teicu, ļoti daudz ir atkarīgs no ādas tipa – bērniem, gaišmatainiem un rudiem cilvēkiem jāievēro piesardzība.  Saule mēdz būt arī bīstama – tās stari var aktivizēt iekšējas slimības. Turklāt daži medikamenti, kurus cilvēks lieto katru dienu, neizjūtot nekādas blakusparādības, saulē var sākt darboties citādi. Viss ir labi, ja ar mēru. Tāpēc ar sauļošanos nevajadzētu pārspīlēt.

 

Lai pasargātu sevi no ģīboņa, ir nepieciešams dzert ūdeni un valkāt galvassegu. Būtu labi ņemt līdzi saulessargu, lai radītu ēnu. Ģībonis visbiežāk vērojams tveicē, cilvēks ne vienmēr zina, ka viņam ir augsts asinsspiediens. Aizej uz pludmali un paliek slikti.

(Visited 6 times, 1 visits today)
(Visited 6 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *