Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Kā sagatavoties pirmajai klasei?

1.Jau iepriekš pārkārtot bērna režīmu tā, lai agrā celšanās no rītiem nesagādātu problēmas

Jā, vajag. Pārregulēt bērna bioloģisko pulksteni uz skolas režīmu ieteicams 10–14 dienas pirms mācību gada sākuma. Kādam, iespējams, pietiks arī ar vienu nedēļu, tomēr labāk ir divas.

Noskaidrojiet, cikos jūsu skolā sākas stundas, kad ir brokastis un pusdienas, un pakāpeniski radiniet bērnu pie šī režīma jau mājās. Lieciet bērnu agrāk gulēt, neļaujiet pirms gulētiešanas spēlēt satraucošas spēles, ierobežojiet spēlēšanu datorā un telefonā, ieviesiet agrāku celšanos. Tas viss ļaus bērnam vieglāk pierast pie skolēna dzīves.

2. Mainīt ēšanas paradumus un iekļaut bērna uzturā īpašus produktus, kas stiprina nervu sistēmu

Katrai ģimenei ir sava uztura kultūra. Turklāt mūsdienās ļoti daudziem bērniem ir problēmas, kas saistītas ar noteiktu pārtikas produktu nepanesamību: kāds nevar ēst zivis, cits nepanes glutēnu vai govs piena olbaltumvielas. Tādēļ vecākiem ir jābrīdina skola gadījumā, ja viņu bērns kaut ko nedrīkst ēst.

3.Norūdīt bērnu, lai viņš jau pirmajās mācību nedēļās nesaslimtu? Un – kā to labāk darīt?

Nu jau, kad atlikušas vien dažas dienas līdz mācību gada sākumam, imunitāti ne ar kādām paātrinātām metodēm nevar nostiprināt. Taču turpmākam jāatceras, ka bērnu rūdīt var un vajag. Vasarā noteikti biežāk jāstaigā basām kājām un jāspēlē aktīvas spēles svaigā gaisā. Man ļoti patīk baskāju takas. Tās ir ļoti labs variants bērna rūdīšanai. Un vēl šajā ziņā svarīgs ir uzturs: jāēd visi sezonas augļi un dārzeņi, biezputras un gaļa. Bērna uzturam ir jābūt daudzveidīgam.

4.Pirms skolas gaitu sākšanas apmeklēt neiropatologu, lai konsultētos par to, kā atvieglot bērnam adaptēšanos jaunās mācību iestādes vidē

Saviem pacientiem es saku, ka nākamos pirmklasniekus sāku pieņemt jau no aprīļa. Tad mums līdz skolai vēl ir pietiekami daudz laika, lai novērstu fiziskās, emocionālās un intelektuālās problēmas, ja bērnam tādas ir. Es veicu dažādus testus – gan psiholoģiskos, gan lasīšanas. Pēc tam izveidoju individuālu ārstēšanas un profilakses plānu, lai skola neradītu bērnam stresu.

Iesaku šādus testus pirms skolas gaitu sākšanas veikt visiem bērniem. Bērniem ar labilu nervu sistēmu ir vienkārši obligāti jākonsultējas ar savu neirologu.

Adaptācija skolā ilgst trīs mēnešus. No septembra līdz novembrim mani galvenie pacienti ir pirmklasnieki, kuri nespēj tikt galā ar stresu. Un nav jākautrējas nākt pēc padoma.

5.Iepriekš iepazīstināt bērnu ar skolu un pirmo skolotāju

Uzsākot mācības skolā, bērnam ir obligāti jāzina tās nosaukums, adrese un maršruts, pa kādu turp nokļūt, kas viņu ceļā pavadīs un kāds transports jālieto (ja līdz skolai ir jābrauc). Bērns ir noteikti jāaizved uz solu ekskursijā, jāparāda viņam klase un jāiepazīstina ar pirmo skolotāju vai pat arī ar nākamajiem klasesbiedriem. Tas nepieciešams tādēļ, ka ir gadījumi, ka bērni apmaldās jau pirmās svinīgās līnijas laikā vai turpat skolā, jo nezina, kur atrodas viņu klase.

 

 

(Visited 7 times, 1 visits today)
(Visited 7 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *