Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Kļūdas un atklāsmes, izvēloties smaržas

Smaržas var ne tikai sajust ar maņām, tās liek kustināt smadzenes, raisa emocijas, vedina domāt par to vēstījumu.

Lūk, zīmola Neela Vermeire Creations īpašnieci Nīlu iedvesmo Indijas senā vēsture un kultūra, jo viņa tur pavadījusi bērnību. Visas smaržas parfimēre velta atmiņām par Indiju. Piemēram, Ashoka, kas 2014. gadā ieguva galveno balvu alternatīvo smaržu konkursā, vēsta par Indijas imperatoru Ašoku, bargu karavadoni, kurš kaujas laukā piepeši piedzīvoja atklāsmi un pievērsās taisnīguma un līdzjūtības sludināšanai, budismam.

Marika priecājas par neparastām idejām. Piemēram, Richard Lüscher Britos aromāti pārceļ uz konkrētu ģeogrāfisku vietu – nosaukums ietver šīs vietas koordinātas kartē. Mariku suģestē smaržas 14°S 48°E, tā ir Madagaskara.

Lūk, kā viņa raksta savā blogā: “Iesmaržojos un pēkšņi atrodos zem piķa melnām debesīm. Man rokās ir skārda krūzīte, kurā skalojas silts un salds šķidrums, šķiet, gatavots no kakao pupām. Priekšā spoža uguns, ap to dejo skaisti stāvi, viņu melnā āda spīd kā ieeļļota. Es šūpojos viņiem līdzi un ieelpoju lipīgu ilang-ilang ziedu smaržu.”

Šveices parfimērs Endijs Tauers pēc izglītības ir ķīmiķis, smaržu radīšanu apguvis pašmācības ceļā. Savā laboratorijā Cīrihē viņš izmanto senas metodes. Marika uzsver, ka Tauera radītais vislabāk raksturo nišas smaržu atšķirību no megakoncernos ražotajām. “Piemēram, Lonestar Memories piemīt dūmu, darvas un ģērētas ādas aromāts. Kad iedevu pasmaržot gleznotājai Helēnai Heinrihsonei, viņa iesaucās: “Tas ir dusts!” Pats autors gan runā par kovbojiem pamatīgi savalkātās ādas biksēs, kuri sēž pie ugunskura un malko viskiju. Ir tādas smaržas, kas patiesībā nepatīk, bet nez kādēļ tās gribas ik pa brīdim paostīt un iztēloties to stāstu. It kā baudīt intelektuāli.”

(L)

(Visited 26 times, 1 visits today)
(Visited 26 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *