Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Koalīcija vēl nevienojas par minimālās algas apmēru nākamgad

Valdošās koalīcijas partneri ceturtdien vēl nevienojās par to, kāds varētu būt minimālās algas apmērs nākamajā gadā, ziņo LETA.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pēc koalīcijas partneru sanāksmes sacīja, ka par šo jautājumu bija plašas diskusijas, tomēr vienošanās vēl nav panākta.

“Vienotība” piedāvā paaugstināt minimālo algu līdz 380 eiro, kam varētu piekrist arī Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), savukārt Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) uzskata, ka tā būtu jāsaglabā 360 eiro apmērā, skaidroja premjerministre.

Iespējamais kompromisa variants varētu būt palielināt minimālo algu līdz 370 eiro, norādīja Straujuma, piebilstot, ka par šo jautājumu vēl jādiskutē ar ZZS un jāpanāk vienošanās arī ar sociālajiem partneriem.

Straujuma teica, ka bija priekšlikums nākamgad palielināt neapliekamo minimumu par desmit eiro, bet koalīcijas partneri vēl “grib parēķināt”.

ZZS valdes loceklis Edgars Tavars skaidroja, ka tad, ja nākamgad nevar samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), nevar runāt par minimālās algas palielināšanu, šādi radot apgrūtinājumu uzņēmējdarbības attīstībai.

Savukārt VL-TB/LNNK politiķis Einārs Cilinskis sacīja, ka priekšlikumi par neapliekamo minimumu vēl jāvērtē, bet minimālās algas paaugstināšanu VL-TB/LNNK atbalsta un būs gatava arī kompromisam.

Tāpat jāsāk domāt par 2017.gada budžetu un kompleksāk pārskatīt ministriju izdevumus, lai rastu lielāku fiskālo telpu, jo arī 2017.gadā tā varētu būt “ļoti minimāla vai pat negatīva”, ņemot vērā neatliekamās prioritātes, piebilda Cilinskis.

Pirmdien, 31.augustā, par minimālās algas apmēru, iespējamām neapliekamā minimuma izmaiņām un diferencēšanu vēl notiks diskusija ar ZZS. Tāpat plānota arī koalīcijas partneru sanāksme.

Pirmdien notiks arī valdības sēde un Nacionālajā trīspusējās sadarbības padomes sēde par budžeta jautājumiem. Straujuma sacīja, ka visa diena būs veltīta budžeta jautājumiem un pirmdien plānots pabeigt budžeta rāmi.

Valdības vadītāja pastāstīja, ka ministrijas ir samierinājušas ar budžeta samazinājumu par 3% ar dažām piezīmēm, kas arī tiks iestrādātas budžetā.

Koalīcijas partneriem bija plašas diskusijas arī par nodrošinājumu iekšlietu sistēmas darbiniekiem un ieslodzījumu vietu darbiniekiem, tad paredzēts papildu finansējums, tātad būs iespēja paaugstināt darba algas, teica Straujuma.

Tāpat partneri ir vienisprātis, ka aizsardzības nozares finansējumam jābūt 1,4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), sasniedzot 2% 2018.gadā, teica valdības vadītāja.

(Teksts:irir.lv)(L)

(Visited 47 times, 1 visits today)
(Visited 47 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *