Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Koalīcijas partneri varētu atbalstīt Rihardu Kozlovski kā potenciālu premjera amata kandidātu

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis žurnālistiem norādīja, ka premjera kandidatūrai jābūt sabiedrībā absolūti atbalstītai. Taujāts par Kozlovska kandidatūru, politiķis norādīja, ka ZZS par viņu ir pozitīvs viedoklis, jo viņš ir ilgstoši iepazīts ministra darba laikā.

Brigmanis norādīja, ka nevar pateikt priekšā citai partijai, kā rīkoties, taču, «ja jūs gribat no manis saņemt šo pozitīvo signālu, jūs esat saņēmuši – viņš ir laba kandidatūra, ja Vienotība par viņa virzīšanu izšķirtos».

Arī nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) varētu atbalstīt Kozlovska kandidatūru, liecina neoficiālā informācija. Viņš spēj atzīt kļūdas un ir vērsts uz kompromisiem, norāda partijas pārstāvji. Oficiāli par šo jautājumu VL-TB/LNNK nav lēmusi, tomēr valdes un frakcijas lēmums paredz, ka Vienotības līdere Solvita Āboltiņa nebūtu atbalstāma kā premjera amata kandidāte.

Pašlaik partneri norāda, ka tieši Vienotībai būtu jāvirza nākamais premjera amata kandidāts. Kozlovskim varētu būt atbalsts arī Vienotībā, tomēr netiek izslēgta iespēja, ka kandidēt uz šo amatu varētu arī Āboltiņa.

Kā ziņots, par demisiju paziņojusī Ministru prezidente Laimdota Straujuma kā sava darba turpinātāju redz iekšlietu ministru Kozlovski.

«Es personīgi redzu cilvēku, kas varētu pārņemt iesāktos darbus. Viņš ir pierādījis, ka grūtos brīžos ir gatavs uzņemties atbildību,» žurnālistiem atzina premjere.

Tikmēr Vienotības priekšsēdētāja Āboltiņa jau norādījusi, ka, veidojot jauno valdību, būtu jāpaplašina koalīcija. Politiķe skaidroja, ka pēdējā laikā šajā koalīcijā pietiekami bieži bija dažādi strīdi un ultimāti. Strādājot plašākā koalīcijā, «valstiskās intereses izlīdzsvarot ir daudz vieglāk», uzskata Āboltiņa.

Līdzšinējai koalīcijai kopumā ir 61 deputāta atbalsts – Vienotības 23, Zaļo un zemnieku savienības 21 un nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK 17 parlamentārieši. Savukārt opozīcijas rindās pašlaik ir 38 deputāti, kuriem ir tiesības balsot Saeimas sēdē, – 24 Saskaņas, septiņi Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un septiņi partijas No sirds Latvijai parlamentārieši. No LRA Saeimā ievēlēti astoņi deputāti, taču Dainim Liepiņam ir liegtas tiesības piedalīties Saeimas sēdēs, jo parlaments ļāvis turpināt viņa lietas iztiesāšanu.

 

Pirmais Biznesa radio pēc BNN/LETA (G)

(Visited 43 times, 1 visits today)
(Visited 43 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *