Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Kontrabandas cigaretes Latvijā ieņem 23,8% tirgus

Kontrabandas cigaretes šā gada 2. ceturksnī Latvijā ieņem 23,8% tirgus, liecina jaunākais AC Nielsen Tukšo cigarešu paciņu pētījums.

Pārsteidzošas izmaiņas notikušas Latvijas pilsētās. Straujš kontrabandas īpatsvara kāpums – par 17,4 procentpunktiem, salīdzinot ar šo pašu laika posmu 2015. gadā, konstatēts Cēsīs. Cēsis ar teju 35% kontrabandas cigarešu pašreiz ir pirmajā vietā Latvijā, savukārt līdzšinējās līderpilsētas pierobežā (Daugavpils, Līvāni, Ludza, Ventspils) TOPā ievērojami noslīdējušas uz leju.

Joprojām vairāk nekā divas trešdaļas – 68,9%, kontrabandas cigarešu ievestas no Baltkrievijas, kur cigaretes maksā 4,5 reizes mazāk nekā Latvijā. Ja šis apjoms būtu realizēts Latvijā legāli, valsts ieņēmumi papildinātos par 41,6 miljoniem eiro. Otra populārākā kontrabandas ceļā ievesto cigarešu izcelsmes valsts ar 15,3% ir Krievija. Savukārt 8,4% no kontrabandas cigaretēm bijušas nezināmas izcelsmes viltojumi.

Jaunākie Tukšo cigarešu paciņu pētījuma rezultāti liecina, ka kontrabandas īpatsvars Latvijā arī šajā gadā turpina samazināties. Pērn katra ceturtā, jeb 26,7% no izsmēķētajām bija kontrabandas cigaretes un tas ir par 2,6 procentpunktiem mazāk nekā vēl gadu iepriekš. Savukārt, salīdzinot šā gada 2. ceturksni ar tādu pašu laika posmu pērn, kritums ir 6,5 procentpunkti. Tomēr Latvija kontrabandas cigarešu popularitātes ziņā joprojām ir pirmajā vietā gan ES, gan Baltijā. Lietuvā šā gada 2. ceturksnī kontrabandas cigaretes ieņēma 17,7% tirgus, bet Igaunijā – 15%.

Tukšo cigarešu paciņu pētījums tiek veikts ar mērķi noskaidrot nelegālas izcelsmes cigarešu patēriņu Latvijā. Tukšās cigarešu paciņas pētījuma vajadzībām nejaušas izlases kārtībā vāktas 25 Latvijas lielāko pilsētu, kur dzīvo 60,3% no Latvijas populācijas, publiskās vietās laikā no 7. – 13. aprīlim.

1888451_ORIGINAL_1467282946.jpg

(Visited 34 times, 1 visits today)
(Visited 34 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *